ZAPALENIE ŻYŁ

Sławomir Gromadzki

 

Objawy: wyczuwalne stwardnienie w przebiegu żyły, ból i zaczerwienie.

Zapalenie żył występuje znacznie częściej w przypadku występowania żylaków. Także otyłość oraz choroby serca zwiększają ryzyko pojawienia się tej dolegliwości.

Wszelkie ilościowe i jakościowe zmiany składu krwi mogą spowodować przedwczesną lub nieprawidłową aktywację układu krzepnięcia prowadzącą do powstania zakrzepu w obrębie naczyń.

Ryzykiem pojawienia się choroby są obarczeni także chorzy powyżej 40. roku życia, otyli, po złamaniach kości miednicy, uda i podudzia, jak też pacjenci z nie leczonymi żylakami kończyn dolnych.

Zakrzepica żylna rozwija się najczęściej w żyłach głębokich kończyny dolnej i miednicy mniejszej. Jeżeli dojdzie w nich do zwolnienia przepływu krwi bądź uszkodzenia ich ścian, czy zmian w składzie samej krwi, wyzwalana jest reakcja powodująca w efekcie powstanie zakrzepu.

Do najważniejszych objawów zakrzepicy żył należą ból i najczęściej obrzęk kończyn. W większości przypadków objawy zakrzepicy pojawiają się nagle w ciągu kilku dni. Objawami miejscowymi są: ból (nasila się przy chodzeniu i staniu), zwiększona temperatura i zaczerwienienie skóry, które wynika ze stanu zapalnego, sinica skóry stóp i podudzi wynikająca z zastoju krwi w krążeniu żylnym i z niedotlenienia tkankowego.

Zakrzepica żył głębokich może przebiegać bezobjawowo.

LECZENIE

Zapalenie żył jest zawsze wynikiem niewłaściwego żywienia i stylu życia. Niżej opisany sposób leczenia tej dolegliwości wielokrotnie polecałem różnym osobom, co zawsze przynosiło bardzo dobre wyniki. Świadczyć o tym może choćby poniższy fragment e-maila, który otrzymałem od jednej z tych osób: „Dziękuję za receptę dla osoby chorej na zapalenie żył. Przez trzy lata nie mogła sobie z tym poradzić stosując konwencjonalne metody. Gdy zastosowała zalecaną przez pana terapię, po trzech miesiącach zapalenie zniknęło i już jest w porządku!”

W przypadku zapalenia żył najlepiej jest jednocześnie stosować następujące środki:

Glinka lecznicza „HUMA” – wewnętrznie i okłady według opisu na ulotce. Robienie okładów z tej glinki bardzo przyspiesza powrót do zdrowia.

PAU D’ARCO – 3 razy dziennie 3 kapsułki między posiłkami z 1 – 2 szklankami wody lub niżej podanej herbaty ziołowej.

SPECIAL TWO – 3 razy dziennie 1 po jedzeniu.

FENOMEN NATURY – według opisu na ulotce.

Rutinoscorbin – 3 x 2 po jedzeniu.

Wit. A + E, najlepiej w kroplach a nie kaps. – 3 x dziennie po jedzeniu.

Zioła: skrzyp (100gr), pozostałe po 50 gr.: ziele ruty, kora wierzby, kwiat kasztanowca. Wszystkie zioła bardzo dokładnie wymieszać i codziennie rano 3 duże łyżki tej mieszanki zalać 4 szkl. wrzątku w termosie. Pić z tego 3 razy dziennie po 1 szklance między posiłkami z 3 kaps. Pau d’Arco. Przed wypiciem ziół zawsze dodać do nich 1 małą łyżeczkę soku z cytryny, co podwaja przyswajalność krzemionki ze skrzypu. Dodatkowo, z tego samego odwaru można robić na nogi okłady lub moczyć je w tym odwarze 2 razy dziennie przez 30-60 min. przez 2 tygodnie.

Codziennie należy zjeść ok. 1 kg owoców cytrusowych (pomarańcze, grejpfruty, cytryny itp.), gdyż zawierają dużo bioflawonoidów.

Przynajmniej na okres leczenia wykluczyć lub ograniczyć spożycie: mięsa, nabiału, słodyczy, kawy itp. Częściej natomiast spożywać: kaszę gryczaną (rutyna), przetwory z czarnych jagód i czarnych porzeczek (antocyjany), pieczywo tylko razowe, dużo owoców i warzyw.

Aby leczenie opisanej tutaj dolegliwości było kompletne należy koniecznie dodatkowo przeczytać treść wszystkich opracowań na temat zdrowia (znajdujących się w dziale ARTYKUŁY) a przynajmniej artykuł pt. ZASADY ZDROWIA, gdyż realizując podane tam zalecenia oraz odżywiając się wyłącznie według zawartych tam przepisów kulinarnych z czasem usunięta zostanie prawdziwa przyczyna dolegliwości a nie jedynie jej objawy.

Nie mniej istotne jest uważne wysłuchanie znajdujących się również na tej stronie cyklu wszystkich wykładów (audio) na temat zdrowia, gdyż w wyniku ich wysłuchania oraz zastosowania podanych podczas tych prelekcji zaleceń wiele osób uwolniło się od rożnych – często opornych na wcześniejsze próby leczenia – dolegliwości. Zachęcam do uważnego wysłuchania wszystkich tych wykładów bez względu na temat, gdyż w każdym z nich znajduje się wiele cennych informacji dotyczących zdrowia.

Niezwykle ważne jest codziennie powierzanie swojego życia i zdrowia Bogu, który jest w stanie dokonać o wiele więcej niż jakiekolwiek kuracje. Szczegóły na ten temat wyjaśnia we wspaniały sposób książeczka Droga do Chrystusa, którą gorąco polecam, i którą można znaleźć pod niżej podanym adresem internetowym: http://nadzieja.pl/ksiazki/droga/01_bezwarunkowa_milosc.html Serdecznie zachęcam do uważnej lektury tej książki, gdyż właściwe zrozumienie i akceptacja przedstawionych tam prawd doprowadzi do nowonarodzenia, a tym samym do uzyskania odpowiedniej motywacji oraz sił niezbędnych do przeprowadzenia radykalnych zmian w stylu życia, co jest podstawą, bez której nie ma mowy o trwałym uwolnieniu się od chorób.