ŁYSIENIE PLACKOWATE

Patrz też: WYPADANIE WŁOSÓW

Sławomir Gromadzki

 

Przyjmuje się, że schorzenie to jest wynikiem zaburzeń systemu immunologicznego, który zaczyna atakować i niszczyć komórki własnego organizmu, uznając je za “obce”. Mieszek włosowy staje się bardzo mały, włos nie wyrasta ponad skore głowy.

Łysienie plackowate (łac. alopecia areata) dotyczy 2% pacjentów zgłaszających się do dermatologa. Z uwagi na częste występowanie długotrwałego i rozległego wyłysienia, łysienie plackowate może doprowadzać do poważnych zaburzeń psychologicznych, spowodowanych brakiem akceptacji swojego wyglądu[2.

Łysienie plackowate cechuje się występowaniem przejściowych lub trwałych ognisk wyłysienia, w obrębie których skóra nie jest zapalnie zmieniona.

Prawdopodobnie na obraz chorobowy składa się wiele czynników (zjawiska autoimmunologiczne, naczyniowe, czynniki psychiczne i zaburzenia w zakresie układu nerwowego). Główną przyczyną jest tu prawdopodobnie autoagresja. Przemawia za tym częste współistnienie łysienia plackowatego z innymi chorobami autoimmunologicznymi (bielactwem, toczniem rumieniowatym, cukrzycą typu I, czy chorobą Hashimoto).

LECZENIE

Podobnie jak w przypadku wszystkich chorób autoimmunologicznych, należy zmienić dietę na całkowicie roślinną, bez najmniejszych ilości pokarmów mięsnych i nabiałowych, cukru, słodyczy, serów żółtych, białego pieczywa itp.

Powinno się jeść dużo owoców, warzyw, kasze jaglaną z mlekiem sojowym lub owsianym, płatki owsiane, rośliny strączkowe, nasiona itp.

Środki, które należy stosować jednocześnie, i które dają w tym przypadku najlepsze wyniki:

HAIR KARE,

Fenomen Natury,

Boracelle (500 mg),

Lecytyna 3 razy dziennie 1 kapsułkę (1200mg) z posiłkami.

Mumio,

Glinka lecznicza Huma,

Wit. C,

Wit. E,

Special Two,

Dyzmutaza nadtlenkowa (SOD).

Bardzo ważne jest, aby do mycia (zamiast mydła) używać Bonidermu (pomada z wyciągów ziołowych przeciw łuszczycy i chorobom skórnym, która nadaje się do mycia włosów i całego ciała).

UWAGA!

Ponieważ wiele wskazuje na to, że łysienie plackowate jest chorobą z autoagresji, najważniejsze w leczeniu tej dolegliwości i usuwaniu jej prawdziwej przyczyny jest uważne zapoznanie się i zastosowanie całej treści niniejszej broszury pt. CHOROBY AUTOIMMUNOLOGICZNE!

Dodatkowo koniecznie należy przeczytać opracowanie pt. STRES oraz zastosować podane tam zalecenia.

Aby leczenie opisanej tutaj dolegliwości było kompletne należy koniecznie dodatkowo przeczytać treść wszystkich opracowań na temat zdrowia (znajdujących się w dziale ARTYKUŁY) a przynajmniej artykuł pt. ZASADY ZDROWIA, gdyż realizując podane tam zalecenia oraz odżywiając się wyłącznie według zawartych tam przepisów kulinarnych z czasem usunięta zostanie prawdziwa przyczyna dolegliwości a nie jedynie jej objawy.

Nie mniej istotne jest uważne wysłuchanie znajdujących się również na tej stronie cyklu wszystkich wykładów (audio) na temat zdrowia, gdyż w wyniku ich wysłuchania oraz zastosowania podanych podczas tych prelekcji zaleceń wiele osób uwolniło się od rożnych – często opornych na wcześniejsze próby leczenia – dolegliwości. Zachęcam do uważnego wysłuchania wszystkich tych wykładów bez względu na temat, gdyż w każdym z nich znajduje się wiele cennych informacji dotyczących zdrowia.

Niezwykle ważne jest codziennie powierzanie swojego życia i zdrowia Bogu, który jest w stanie dokonać o wiele więcej niż jakiekolwiek kuracje. Szczegóły na ten temat wyjaśnia we wspaniały sposób książeczka Droga do Chrystusa, którą gorąco polecam, i którą można znaleźć pod niżej podanym adresem internetowym: http://nadzieja.pl/ksiazki/droga/01_bezwarunkowa_milosc.html Serdecznie zachęcam do uważnej lektury tej książki, gdyż właściwe zrozumienie i akceptacja przedstawionych tam prawd doprowadzi do nowonarodzenia, a tym samym do uzyskania odpowiedniej motywacji oraz sił niezbędnych do przeprowadzenia radykalnych zmian w stylu życia, co jest podstawą, bez której nie ma mowy o trwałym uwolnieniu się od chorób.

Serdecznie zachęcam także do zapoznania się z lekturą książki Wielki Bój, po przeczytaniu której w moim życiu doszło do nowonarodzenia i przemian, których wcześniej o własnych silach nie byłem w stanie osiągnąć: http://www.czasdecyzji.pl/viewpage.php?page_id=7