ŁUPIEŻ

Patrz też: ŁOJOTOK, ŁUSZCZYCA

 

Sławomir Gromadzki

 

Łupież jest wynikiem łuszczenia się powierzchniowych warstw skóry głowy. Zwykle powodem łupieżu jest łojotok. Do łupieżu może też prowadzić wysokobiałkowa dieta (nadmierne spożycie pokarmów nabiałowych i mięsnych), nadmiar rafinowanego cukru w diecie (słodycze, napoje słodzone, ciasta itp.), zachwianie równowagi hormonalnej, stres, niedobór składników odżywczych, np. selenu, witamin z grupy B, niektórych kwasów tłuszczowych (omega 3 lub kwasu gammalinolenowego), stosowanie niewłaściwych szamponów itp.

LECZENIE

Lecytyna (o stężeniu 1200 mg) – 3 razy dziennie 1 kaps lub jej zawartość połknąć na początku posiłków. Lecytyna wzmacnia włosy, pomaga w kontrolowaniu stresu, obniża poziom cholesterolu i przeciwdziała łojotokowi.

Boracelle (olej z ogórecznika lekarskiego o dużym stężeniu kwasu gamma-linolenowego – 500 mg) – 2 razy dziennie 1 kapsułkę wycisnąć i spożyć z posiłkiem. Boracelle posiada właściwości przeciw zapalne, zmniejsza objawy związane ze swędzeniem skóry, posiada właściwości uspokajające, wzmacnia układ immunologiczny itp.

Special Two – preparat witaminowo-minerałowy zawierający wszystkie składniki, których niedobór może powodować łupież. – 2 razy dziennie 1 po jedzeniu.

Selen – 100 do 200 mg dziennie.

Cynk – 50 mg dziennie.

Witamina B5, B12, B6 (pirydoksyna), wit. C, beta-karoten (prowitamina A), wit. E.

Do mycia włosów należy używać Bonidermu (zawiera wyłącznie wyciągi z ziół, które przeciwdziałają łupieżowi, wypadaniu włosów, łuszczycy i łojotokowi). Po wtarciu Bonidermu w mokre włosy należy spłukiwać głowę wodą dopiero po upływie najkrócej 15 minut, dzięki czemu związki występujące w ziołach będą miały znacznie więcej czasu by wywierać leczniczy wpływ na skórę głowy.

Do wcierania we włosy można też używać następującej mieszanki ziołowej: skrzyp, łopian, mydlnica, tymianek, kora dębu. Wszystkie składniki (po 50 gr.) dokładnie wymieszać i 4 duże łyżki mieszanki zalać 2 szklankami wrzątku w termosie. Wcierać rano i wieczorem przez miesiąc.

Koniecznie należy mocno ograniczyć spożycie pokarmów nabiałowych (mleko, sery, jaja oraz wszystkie produkty zawierające je w skaldzie), mięsnych, słodyczy, cukru rafinowanego, używek, leków syntetycznych, pokarmów smażonych, bogatych w tłuszcz (frytki, pączki, ciasta, desery, ser żółty, masło, margaryna itp.), przetworów z białej mąki, czekolady.

Zamiast w/w tłuszczów można spożywać umiarkowane ilości oleju z oliwek i z pestek winogron.

Aby leczenie opisanej tutaj dolegliwości było kompletne należy koniecznie dodatkowo przeczytać treść wszystkich opracowań na temat zdrowia (znajdujących się w dziale ARTYKUŁY) a przynajmniej artykuł pt. ZASADY ZDROWIA, gdyż realizując podane tam zalecenia oraz odżywiając się wyłącznie według zawartych tam przepisów kulinarnych z czasem usunięta zostanie prawdziwa przyczyna dolegliwości a nie jedynie jej objawy.

Nie mniej istotne jest uważne wysłuchanie znajdujących się również na tej stronie cyklu wszystkich wykładów (audio) na temat zdrowia, gdyż w wyniku ich wysłuchania oraz zastosowania podanych podczas tych prelekcji zaleceń wiele osób uwolniło się od rożnych – często opornych na wcześniejsze próby leczenia – dolegliwości. Zachęcam do uważnego wysłuchania wszystkich tych wykładów bez względu na temat, gdyż w każdym z nich znajduje się wiele cennych informacji dotyczących zdrowia.

Niezwykle ważne jest codziennie powierzanie swojego życia i zdrowia Bogu, który jest w stanie dokonać o wiele więcej niż jakiekolwiek kuracje. Szczegóły na ten temat wyjaśnia we wspaniały sposób książeczka Droga do Chrystusa, którą gorąco polecam, i którą można znaleźć pod niżej podanym adresem internetowym: http://nadzieja.pl/ksiazki/droga/01_bezwarunkowa_milosc.html Serdecznie zachęcam do uważnej lektury tej książki, gdyż właściwe zrozumienie i akceptacja przedstawionych tam prawd doprowadzi do nowonarodzenia, a tym samym do uzyskania odpowiedniej motywacji oraz sił niezbędnych do przeprowadzenia radykalnych zmian w stylu życia, co jest podstawą, bez której nie ma mowy o trwałym uwolnieniu się od chorób.

Serdecznie zachęcam także do zapoznania się z lekturą książki Wielki Bój, po przeczytaniu której w moim życiu doszło do nowonarodzenia i przemian, których wcześniej o własnych silach nie byłem w stanie osiągnąć: http://www.czasdecyzji.pl/viewpage.php?page_id=7