WYPADANIE WŁOSÓW

Sławomir Gromadzki

 

Istnieją bardzo dobre środki przeciw wypadaniu włosów, które wielokrotnie zalecałem, i które dawały świetne wyniki. Należy jednocześnie zażywać 2 preparaty: „FENOMEN NATURY” oraz tabletki „HAIR KARE”. Bardzo ważne ich uzupełnienie stanowi preparat o nazwie „BORACELLE”.

Dodatkowo, zamiast szamponem, należy myć włosy ziołową miksturą o nazwie „BONIDERM”, wcierając tę pomadę przez ok. 5 minut i pozostawiając bez spłukiwania na ok. 30 min.

Cała w/w kuracja powinna trwać przynajmniej miesiąc, a przez kolejny miesiąc należy wewnętrznie i zewnętrznie stosować „MUMIO”, zgodnie z informacją na ulotce (patrz: ZIOŁOLEKI).

ZIOŁA do picia: pokrzywa, łopian, skrzyp, perz, kozieradka, chmiel, melisa, mniszek, lukrecja. Wszystkie składniki (po 50 gr.) dokładnie wymieszać i codziennie rano 3 duże łyżki zalać 1 litrem wrzątku w termosie. Pić z tego 3 x dziennie po 1 szklance miedzy posiłkami i 3 x dziennie po ok. 1/5 szklanki zaraz po każdym posiłkach.

Do wcierania natomiast, w przypadku jasnych włosów do w/w mieszanki dodać rumianek, a w przypadku włosów ciemnych korę dębu i 3 duże łyżki tej mieszanki zalać 2 szklankami wrzątku w termosie. Podzielić na 2 części i wcierać rano i wieczorem przez ok. 15 minut. Po wtarciu można założyć na mokre włosy worek foliowy i odczekać jeszcze 30 minut do godziny, żeby związki miały więcej czasu, by wywierać leczniczy wpływ na włosy, a szczególnie cebulki włosów.

W przypadku wypadania włosów, należy zadbać o to, by usunąć ewentualną tego przyczynę przez: zaprzestanie lub przynajmniej ograniczenie spożywania słodyczy, kawy, białego pieczywa, lodów, czekolad, tłuszczów pochodzenia zwierzęcego, radykalne ograniczenie spożycia pokarmów mięsnych i nabiałowych.

Spożywać natomiast należy dużo większe ilości takich pokarmów jak: cebula, czosnek, kasza jaglana, razowe pieczywo, pieczarki, pestki słonecznika, dyni, soja, zielony groszek, owies, ryż brązowy, orzechy laskowe, itp.

Bardzo ważna jest również umiejętna kontrola stresu, który z pewnością stanowi jedną z przyczyn nadmiernego wypadania włosów.

Warto też poprawić krążenie krwi poprzez regularne ćwiczenia, opuszczanie głowy w dół (tak, aby krew lepiej docierała do naczyń krwionośnych głowy), masowanie skóry głowy itp.

UWAGA:

Ponieważ obok niezdrowej diety oraz używek głównym powodem wypadania włosów jest stres należy uważnie przeczytać i zastosować zalecenia podane w temacie STRES.

Aby leczenie opisanej tutaj dolegliwości było kompletne należy koniecznie dodatkowo przeczytać treść wszystkich opracowań na temat zdrowia (znajdujących się w dziale ARTYKUŁY) a przynajmniej artykuł pt. ZASADY ZDROWIA, gdyż realizując podane tam zalecenia oraz odżywiając się wyłącznie według zawartych tam przepisów kulinarnych z czasem usunięta zostanie prawdziwa przyczyna dolegliwości a nie jedynie jej objawy.

Nie mniej istotne jest uważne wysłuchanie znajdujących się również na tej stronie cyklu wszystkich wykładów (audio) na temat zdrowia, gdyż w wyniku ich wysłuchania oraz zastosowania podanych podczas tych prelekcji zaleceń wiele osób uwolniło się od rożnych – często opornych na wcześniejsze próby leczenia – dolegliwości. Zachęcam do uważnego wysłuchania wszystkich tych wykładów bez względu na temat, gdyż w każdym z nich znajduje się wiele cennych informacji dotyczących zdrowia.

Niezwykle ważne jest codziennie powierzanie swojego życia i zdrowia Bogu, który jest w stanie dokonać o wiele więcej niż jakiekolwiek kuracje. Szczegóły na ten temat wyjaśnia we wspaniały sposób książeczka Droga do Chrystusa, którą gorąco polecam, i którą można znaleźć pod niżej podanym adresem internetowym: http://nadzieja.pl/ksiazki/droga/01_bezwarunkowa_milosc.html Serdecznie zachęcam do uważnej lektury tej książki, gdyż właściwe zrozumienie i akceptacja przedstawionych tam prawd doprowadzi do nowonarodzenia, a tym samym do uzyskania odpowiedniej motywacji oraz sił niezbędnych do przeprowadzenia radykalnych zmian w stylu życia, co jest podstawą, bez której nie ma mowy o trwałym uwolnieniu się od chorób.