BIAŁACZKA

(Patrz też: RAK)

 

Sławomir Gromadzki

 

Białaczka jest chorobą nowotworową, w której prawidłowe krwinki białe są zastępowane komórkami patologicznymi. W białaczce jedna z komórek, z której powinna powstać krwinka biała, zaczyna nagle dzielić się w szybszym tempie, wytwarzając coraz więcej komórek nieprawidłowych. W rezultacie tej nadprodukcji w całym organizmie powstaje wielka liczba patologicznych krwinek białych, zaburzających funkcje życiowe ustroju.

Rozróżnia się dwa główne typy białaczki. Białaczka limfatyczna dotyczy układu limfatycznego, natomiast białaczka szpikowa – neutrofilów (leukocytów obojętnochłonnych), wytwarzanych w szpiku kostnym. Zarówno białaczka limfatyczna, jak i szpikowa może mieć przebieg ostry lub przewlekły. Nie leczona ostra białaczka prowadzi do śmierci w ciągu kilku tygodni, przewlekła białaczka zaś może trwać nawet 15 lat.

Ostra białaczka limfatyczna atakuje głównie dzieci. U osób dorosłych występują głównie trzy rodzaje białaczki: przewlekła limfatyczna oraz ostra i przewlekła szpikowa.

PRZEWLEKŁA BIAŁACZKA LIMFATYCZNA

Choroba ta rozpoczyna się od nieprawidłowego rozwoju limfocyta, pewnej odmiany krwinki białej, występującej w węzłach chłonnych. Zamiast dojrzewania w sposób prawidłowy, limfocyt dzieli się, wytwarzając ogromny nadmiar komórek nieprawidłowych (białaczkowych). Po pewnym czasie – zwykle po kilku latach – komórki białaczkowe stopniowo wypierają większość prawidłowych krwinek obecnych w węzłach chłonnych i zmniejszają ich zdolność do wytwarzania przeciwciał skierowanych przeciwko zakażeniom. Komórki białaczkowe mogą też przenikać z węzłów chłonnych do krwiobiegu, a stąd do innych miejsc, takich jak śledziona, wątroba czy szpik kostny. W miarę jak stopniowo dokonują one inwazji szpiku kostnego, zaburzają wytwarzanie w nim krwinek czerwonych, białych i płytkowych.

Niekiedy od chwili wystąpienia nieprawidłowej komórki do pojawienia się objawów upływa pięć lub więcej lat; dość często chorobę udaje się wykryć wcześniej, podczas rutynowo wykonywanych badań krwi. W wielu przypadkach pierwszym objawem jest powiększenie węzłów chłonnych z boku szyi, w dołach pachowych lub w pachwinach; zdarza się też najpierw powiększenie śledziony, odczuwane jako ciężar w lewym nadbrzuszu. W innych przypadkach pierwszym objawem jest wystąpienie niedokrwistości lub nawracających epizodów ciężkiego zakażenia, na przykład płuc.

Dr Agatha Trash, która sama już od ok. dwudziestu lat jest weganką, wielokrotnie w swoich książkach dotyczących żywienia przestrzega przed groźnymi konsekwencjami, jakie mogą być dzisiaj następstwem spożywania nabiału: “Jest tylko kwestią czasu, by ludzie zrozumieli, jak niebezpieczne dla naszego zdrowia staje się w naszych czasach spożywanie mleka i jajek.” Profesor Scharffenberg z uniwersytetu Loma Linda w Kalifornii wyjaśnia, że grupę szympansów karmiono mlekiem skażonym wirusem białaczki, w wyniku czego wszystkie one w ciągu roku zginęły na skutek zachorowania na raka krwi. W 1974 roku sześć szympansów karmiono mlekiem pochodzącym od krów chorych na białaczkę, co spowodowało, że dwa spośród nich zmarły w wieku dziewięciu miesięcy w wyniku zachorowania na tę chorobę. Dr Agatha Trash informuje, że białaczkę wywołuje wirus, który może być przenoszony między zwierzętami a potem do człowieka, i że ludzie narażeni są na zakażenie wirusem białaczki poprzez spożycie mięsa, mleka, serów jaj i bezpośredni kontakt ze zwierzętami.”

Mleko krowie przeznaczone jest dla cieląt, których tempo wzrostu jest nieporównywalnie szybsze niż ma to miejsce w przypadku niemowląt. Dlatego występujące w o wiele większym stężeniu w mleku krowim białko oraz hormony wzrostu, powodują u ludzi szybszy wzrost nowych komórek, co może mieć znaczący wpływ na rozwój raka. Stwierdzono, że znajdujące się w mleku krowim hormony wzrostu nie ulegają dezaktywacji pod wpływem wysokiej temperatury, gotowania czy pasteryzacji, ale nadal występują w twarogu, serze, jogurcie, itp. Uważa się, że zawarte w mleku krowim białko oraz hormony przyspieszające wzrost komórek uniemożliwiają wręcz zahamowanie procesu nowotworowego.

“Naukowcy z Oxford University oraz Kagoshima University (Japonia) odkryli mechanizm poprzez który ludzki wirus limfotroficzny T typu 1 (HTLV-1), czyli wirus, który wywołuje białaczkę (raka krwi) limfocytów T u dorosłych, rozwija się w ludzkim ciele. Do niedawna tajemnicą było to w jaki sposób HTLV-1 był w stanie zarażać komórki i ludzi, ale według wyników badań naukowych opublikowanych w magazynie Science wirus ten rozprzestrzenia się przez zmianę normalnego zachowania limfocytów T. Profesor Charles Bangham z Imperial College London w St Mary’s Hospital, który jest głównym autorem tego naukowego dokumentu komentuje to w następujący sposób: Wirus HTLV-1 zaraża 10 do 20 milionów ludzi na całym świecie, z czego u ok. 2 do 3 procent rozwija się białaczka (rak krwi)…”. (News release issued by Imperial College Of Science, Technology And Medicine – London)

LECZENIE

W przypadku białaczki należy zawsze stosować jednocześnie wszystkie możliwe naturalne metody: wodolecznictwo, dieta wegetariańska (bez mięsa i nabiału), ziołolecznictwo, właściwe nastawienie psychiczne (wyzbycie się leku, co może mięć największy wpływ na system obronny i powstrzymanie choroby) oraz wszystkie inne niżej wymienione środki. Aby leczenie mogło być skuteczne i przyniosło zadowalające rezultaty, koniecznie należy zastosować wszystkie następujące zalecenia:

Przez okres przynajmniej 3 miesięcy należy całkowicie zrezygnować ze spożywania wszelkich pokarmów mięsnych, nabiałowych, cukru, używek (w tym kawy, herbaty i czekolady), przetworów z białej maki i słodyczy. Jeść natomiast wszystkie świeże owoce i warzywa, rośliny strączkowe, płatki owsiane, kasze lub płatki jaglane, trochę orzechów czy słonecznika. Nigdy nie można pozwolić sobie na przejadanie się, ale posiłki (nie częściej niż 3 razy dziennie) powinny być skromne i składać się wyłącznie z pokarmów, które maja antyrakowe właściwości. Spośród tych roślinnych pokarmów, najczęściej powinno się spożywać te, które maja szczególne właściwości antyrakowe: buraki, marchew, czosnek, cebula, nać pietruszki, seler, kapusta, brokuły, kalafior, pomidory, owoce cytrusowe, morele (świeże i suszone) i wszystkie pozostałe owoce, soja (świeża gotowana), Tofu (ser z soi), fasola. Zamiast mleka krowiego można spożywać mleko sojowe lub owsiane, dostępne w sklepach ze zdrowa żywnością.

Przynajmniej co drugi dzień (najlepiej codziennie). ok. 30-minutowa gorąca kąpiel całego ciała na zmianę z zimnym nacieraniem (patrz: WODOLECZNICTWO).

Codziennie zrobić sok z buraka, marchwi, 1 ząbka czosnku, natki pietruszki. Pić 3 x dziennie po 2 szklanki na początku posiłków.

Jeśli chodzi o antyrakowe zioła, to w tym przypadku najlepiej jest stosować Koci Pazur (najlepiej o dużym stężeniu – 5000 mg w 1 kaps.) i Pau d’Arco. Najpierw ten pierwszy. Jeśli jest o dużym stężeniu (5000 mg) to wystarczy zażywać 3 razy dziennie po 1 kaps (bez zwiększania dawki) ok. 30 min. przed jedzeniem popijając wodą. Po 2 miesiącach stosowania Kociego Pazura należy przez kolejne 2 miesiące zażywać Pau d’Arco, stopniowo zwiększając dawkę od 3 x dziennie po 3 do 3 x dziennie po 5 – 7 kaps.

MIESZANKA ZIOŁOWA: skrzyp, nagietek, guz brzozy, chmiel, mniszek, kwiat bzu, kozieradka, lukrecja, pokrzywa, lipa.

Wszystkie zioła (po 50 gr. każdy) dokładnie wymieszać razem i przechowywać w szczelnie zamkniętym pojemniku.

Codziennie rano, 3 duże łyżki tej mieszanki żaląc się 4 szklankami wrzątku w termosie i w ciągu dnia pić z tego 3 razy dziennie po 1 szklance miedzy posiłkami (najlepiej ok. 2 godz. Po jedzeniu) (z dodatkiem 1 malej łyżeczki soku z cytryny dla lepszej przyswajalności związków krzemu) i po ok. 1/4 szklanki po jedzeniu.

Zioła te można stosować jednocześnie z Pau d’Arco lub Kocim Pazurem, ale o innej porze dnia (np. Koci Pazur – 3 razy dziennie 1 pol. godziny przed jedzeniem, a mieszankę ziołowa tez 3 razy dziennie, ale 2 godziny po jedzeniu).

MELATONINA (najsilniejszy antyoksydant) – wyłącznie wieczorem – 1 dziennie (3 – miligramowa): „Wiele dowodów przemawia za tym, iż melatonina jest najsilniejszym spośród znanych antyutleniaczy. Melatonina potrafi stymulować limfocyty NK (Natural Killer), które niszczą komórki nowotworowe bądź limfocyty zainfekowane przez wirusy. U mężczyzn, którym podawano melatoninę co wieczór przez dwa miesiące, liczba limfocytów NK (zabójców) wzrosła ponad dwukrotnie” (WIEDZA I ŻYCIE); „Ostatnie badania wykazały, że spożywanie melatoniny RANO stymuluje wzrost GUZA NOWOTWOROWEGO, ale jeżeli zażywamy ten hormon WIECZOREM, wzrost guza może zostać zahamowany” (Dr James Balch, ENCYKLOPEDIA ZDROWEGO ŻYWIENIA).

SPECIAL TWO (najlepszy preparat witaminowy): 3 x dziennie po 1-2 tabletki na początku posiłków lub zamiast nich.

Glinka lecznicza „Huma” – Sproszkować całą glinkę (utrzeć na tarce) i przechowywać w zakręcanym słoiku. Zażywać 3 razy dziennie po jednej małej łyżeczce popijając 1 szklanką wody lub według instrukcji na ulotce. Glinki raczej nie zażywać o tej samej porze co Pau d’Arco czy zioła. W przypadku raka skóry czy np. tarczycy należy codziennie robić okłady z glinki.

 

Pozostałe informacje opisane zostały w broszurze „RAK”.

Aby leczenie opisanej tutaj dolegliwości było kompletne należy koniecznie dodatkowo przeczytać treść wszystkich opracowań na temat zdrowia (znajdujących się w dziale ARTYKUŁY) a przynajmniej artykuł pt. ZASADY ZDROWIA, gdyż realizując podane tam zalecenia oraz odżywiając się wyłącznie według zawartych tam przepisów kulinarnych z czasem usunięta zostanie prawdziwa przyczyna dolegliwości a nie jedynie jej objawy.

Nie mniej istotne jest uważne wysłuchanie znajdujących się również na tej stronie cyklu wszystkich wykładów (audio) na temat zdrowia, gdyż w wyniku ich wysłuchania oraz zastosowania podanych podczas tych prelekcji zaleceń wiele osób uwolniło się od rożnych – często opornych na wcześniejsze próby leczenia – dolegliwości. Zachęcam do uważnego wysłuchania wszystkich tych wykładów bez względu na temat, gdyż w każdym z nich znajduje się wiele cennych informacji dotyczących zdrowia.

Niezwykle ważne jest codziennie powierzanie swojego życia i zdrowia Bogu, który jest w stanie dokonać o wiele więcej niż jakiekolwiek kuracje. Szczegóły na ten temat wyjaśnia we wspaniały sposób książeczka Droga do Chrystusa, którą gorąco polecam, i którą można znaleźć pod niżej podanym adresem internetowym: http://nadzieja.pl/ksiazki/droga/01_bezwarunkowa_milosc.html Serdecznie zachęcam do uważnej lektury tej książki, gdyż właściwe zrozumienie i akceptacja przedstawionych tam prawd doprowadzi do nowonarodzenia, a tym samym do uzyskania odpowiedniej motywacji oraz sił niezbędnych do przeprowadzenia radykalnych zmian w stylu życia, co jest podstawą, bez której nie ma mowy o trwałym uwolnieniu się od chorób.

 

Serdecznie zachęcam także do zapoznania się z lekturą książki Wielki Bój, po przeczytaniu której w moim życiu doszło do nowonarodzenia i przemian, których wcześniej o własnych silach nie byłem w stanie osiągnąć: http://www.czasdecyzji.pl/viewpage.php?page_id=7

 

KORESPONDENCYJNA SZKOŁA „KSB” POLECA BEZPŁATNY KURS „ZDROWIE i RODZINA” Bezpłatne lekcje KSB otrzymasz podając swój adres na stronie:

http://www.kursybiblijne.pl/index.php?ot=ksboff

 

Informacje o wymienionych w opracowaniu ziołolekach oraz sposób ich zażywania znajdują się w dziale ARTYKUŁY w temacie ZIOLOŁEKI.

Środki te można nabyć w niektórych sklepach zielarskich bądź zamówić za pobraniem pocztowym (płatne przy odbiorze) w sklepie zielarsko-medycznym “Leki z Bożej Apteki” (Szczecin): EMAIL: sklep.zielarski@onet.eu TEL: 091 433 85 38