NADCZYNNOŚĆ TARCZYCY (CHOROBA BASEDOWA)

Sławomir Gromadzki

 

Najczęściej jest to choroba autoimmunologiczna (szczególnie Gravesa Basedowa).

Objawy:

– uczucie gorąca,
– nadmierna potliwość,
– bezsenność,
– nadpobudliwość nerwowa,
– osłabienie mięśni,
– spadek wagi ciała mimo dużego apetytu,
– wzrost pragnienia,
– uczucie kołatania serca,
– częste oddawanie stolca,
– wytrzeszcz oczu,
– zaburzenia widzenia,
– wysokie tętno,
– gruczoł tarczowy jest zwykle powiększony,
– drżenie mięśni,
– drżenie rąk.

Niewłaściwy styl życia: brak ruchu, używki, zła dieta, a w szczególności nadmierny stres, powodują, ze system obronny przestaje prawidłowo funkcjonować i stymuluje komórki tarczycy do wytwarzania zbyt dużych ilości hormonów.

Możliwe jest wyleczenie, ale pod warunkiem zmiany stylu życia, z czego najważniejsza jest kontrola stresu poprzez dostarczenie wraz z dietą odpowiednich ilości witamin z gr. B, intensywne ćwiczenia fizyczne, radość, śpiew, codzienna lektura Biblii, unikanie używek, słodyczy, białego pieczywa itp.

Kategorycznie nie wolno palić papierosów, pić kawy, herbaty, alkoholu, jeść serów żółtych, czekolady, słodyczy, mięsa.

Na okres leczenia, najlepiej jest całkowicie wykluczyć spożycie nabiału, gdyż zawarte w nim związki bardzo często mogą inicjować reakcję autoimmunologiczną. Zamiast mleka krowiego można spożywać mleko sojowe lub owsiane. Zamiast przetworów mięsnych można spożywać kotlety sojowe, Tofu (ser z soi), pasztety itp.

Unikać powinno się tych pokarmów, które zawierają aminy: serów żółtych, kiszonej kapusty, nadmiaru bananów, alkoholu, a szczególnie wina.

Zamiast białego pieczywa tylko razowe.

Częściej należy jeść owies, kasze jaglana, kiełki.

Codziennie można pić sok z marchwi lub jeść surówki z marchii, kapusty.

Nie jest raczej wskazane spożywanie cebuli i kiszonej kapusty.

Świeża kapusta natomiast jest bardzo wskazana, gdyż zawiera tiomocznik, który mocno ogranicza wytwarzanie nadmiaru hormonów tarczycy. Często do obiadu powinna być spożywana surówka z marchii i kapusty (nie kiszonej, ale świeżej).

Należy też często jeść: przetwory z soi, truskawki (mrożone), gruszki, szpinak, orzeszki ziemne (nie solone), brzoskwinie, rzepę, brokuły, brukselka, kalafior.

Codziennie energiczny spacer lub intensywne ćwiczenia fizyczne, nie krócej niż godzinę. Spalają one nadmierna ilość hormonów.

Unikać zbyt częstego oglądania TV i zwrócić uwagę na odpowiedni dobór programów. Nie mogą mieć one niewłaściwego wpływu na psychikę.

Okłady z glinki „Humy” na tarczycę (często prowadza do wyleczenia guzków). Przed zastosowaniem okładu z glinki warto robić naprzemienne gorące i zimne prysznice na okolice tarczycy, najpierw rozgrzewając dobrze to miejsce.

Unikać leczenia jodem radioaktywnym, z powodu skutków ubocznych. Z operacją nie należy się śpieszyć.

Zioła: szałwia (100 gr.), pozostałe po 50 gr.: przetacznik, perz, krwawnik, rdest ptasi, nostrzyk, mniszek, pokrzywa, melisa, chmiel. Wszystkie składniki bardzo dokładnie wymieszać razem i codziennie rano zalać 3 duże łyżki mieszanki 4 szklankami wrzątku w termosie. Pić z tego w ciągu dnia po 1 szklance między posiłkami.

Jeśli występuje niedobór jodu, bo nawet w nadczynności może to mieć miejsce, to należy zażywać KELP: 3 x dziennie po 2 tabl. po jedzeniu.

Boracelle: 3 x 1 po jedzeniu

Lecytyna (1200 mg): 3 x dziennie 1 przed posiłkami

SPECIAL TWO: 3 x 1 po jedzeniu

Wit. C: 3 x dziennie po 1 – 2 kaps (500 mg, np. Cetebe). Potrzebne są większe dawki.

Wit. E: 400 mg dziennie, nie przekraczając tej dawki.

UWAGA!

Ponieważ nadczynność tarczycy (szczególnie choroba Gravesa Basedowa) jest chorobą z autoagresji, najważniejsze w leczeniu tej dolegliwości jest koncentrowanie się na usuwaniu jej prawdziwej przyczyny. Aby jednak zrozumieć co faktycznie stanowi ukrytą przyczynę tej dolegliwości należy koniecznie zapoznać się z opracowaniem „CHOROBY AUTOIMMUNOLOGICZNE”!

Aby leczenie opisanej tutaj dolegliwości było kompletne należy koniecznie dodatkowo przeczytać treść wszystkich opracowań na temat zdrowia (znajdujących się w dziale ARTYKUŁY) a przynajmniej artykuł pt. ZASADY ZDROWIA, gdyż realizując podane tam zalecenia oraz odżywiając się wyłącznie według zawartych tam przepisów kulinarnych z czasem usunięta zostanie prawdziwa przyczyna dolegliwości a nie jedynie jej objawy.

Nie mniej istotne jest uważne wysłuchanie znajdujących się również na tej stronie cyklu wszystkich wykładów (audio) na temat zdrowia, gdyż w wyniku ich wysłuchania oraz zastosowania podanych podczas tych prelekcji zaleceń wiele osób uwolniło się od rożnych – często opornych na wcześniejsze próby leczenia – dolegliwości. Zachęcam do uważnego wysłuchania wszystkich tych wykładów bez względu na temat, gdyż w każdym z nich znajduje się wiele cennych informacji dotyczących zdrowia.

Niezwykle ważne jest codziennie powierzanie swojego życia i zdrowia Bogu, który jest w stanie dokonać o wiele więcej niż jakiekolwiek kuracje. Szczegóły na ten temat wyjaśnia we wspaniały sposób książeczka Droga do Chrystusa, którą gorąco polecam, i którą można znaleźć pod niżej podanym adresem internetowym: http://nadzieja.pl/ksiazki/droga/01_bezwarunkowa_milosc.html Serdecznie zachęcam do uważnej lektury tej książki, gdyż właściwe zrozumienie i akceptacja przedstawionych tam prawd doprowadzi do nowonarodzenia, a tym samym do uzyskania odpowiedniej motywacji oraz sił niezbędnych do przeprowadzenia radykalnych zmian w stylu życia, co jest podstawą, bez której nie ma mowy o trwałym uwolnieniu się od chorób.

Serdecznie zachęcam także do zapoznania się z lekturą książki Wielki Bój, po przeczytaniu której w moim życiu doszło do nowonarodzenia i przemian, których wcześniej o własnych silach nie byłem w stanie osiągnąć: http://www.czasdecyzji.pl/viewpage.php?page_id=7