KRWAWIENIA MIESIĘCZNE NADMIERNE

 

Sławomir Gromadzki

 

Nadmierne i przedłużające się krwawienia miesiączkowe występują najczęściej u kobiet przed menopauzą i są związane z utratą jednego z hormonów cyklu miesięcznego. Mogą pojawić się także u młodszych pań na skutek zaburzeń hormonalnych lub różnego rodzaju dolegliwości. Ponieważ obfite krwawienia doprowadzają także do anemii i osłabienia, trzeba je bezwzględnie leczyć.

Stopy i dłonie muszą być zawsze ciepłe, gdyż jeśli są zimne wówczas kurczą się w stopach naczynia krwionośne i krążenie krwi w okolicach bioder jest upośledzone, co może przyczyniać się do różnych dolegliwości. Stopy należy często moczyć w gorącej wodzie i zakładać ciepłe skarpetki i obuwie.

Wiele zależy od funkcjonowania systemu nerwowego oraz zachowania odpowiedniej równowagi hormonanej. To z kolei ma związek ze stylem życia i sposobem myślenia. Należy regularnie ćwiczyć i to intensywnie, pić dużow ody między posiłkami, unikać uzywek, całkowicie zaprzestać picia kawy, spozywania serów żółtych, wieprzowiny, serów żółtych, mięso natomiast i nabiał mocno ograniczyć.

Jeśli chodzi o ziołoleki to należy jednocześnie stosować:

Special Two.

Witamina C po każdym posiłku zwiększa przyswajalność żelaza o 50%. Cytrusy po posiłkach.

Nie wolno spożywać kawy ( zmniejsza przyswajalność żelaza do 70%), herbaty, czekolady, coli, pepsicoli, napojów gazowanych i słodzonych, alkoholu, produktów z białej mąki.

Kwas foliowy (niezbędny w tworzeniu krwinek czerwonych) – 800 mg 2 razy dziennie.

Kelp lub Spirulina.

Pyłek pszczeli i mleczko pszczele.

Tylko razowe pieczywo, kasza jaglana, gryczana, owsianka, rodzynki, suszone śliwki, zarodki, kiełki, orzechy, otarte nasiona kozieradki np. z miodem.

Biotyna (niezbędna w tworzeniu krwinek czerwonych) – 300 mg 2 razy dziennie.

Żelazo – według zaleceń lekarza (dla lepszego wchłaniania przyjmować je wraz ze 100 mg witaminy C). Żelazo należy przyjmować tylko gdy występują nadmierne krwawienia miesięczne, aby uzupełnić jego niedobór.

Witamina B12 – 2000 mg 3 razy dziennie.

Witaminy B-complex – 50 mg 3 razy dziennie.

Kwas pantotenowy (witamina B5) (niezbędna w tworzeniu krwinek czerwonych) – 50 mg 3 razy dziennie.

Witamina B6 (pirydoksyna) 100 mg dziennie.

Miedź (niezbędna w tworzeniu krwinek czerwonych) – 2 mg dziennie.

Cynk 30 mg dziennie.

Uwaga: Przy stosowaniu większych ilości cynku zwiększyć także proporcje miedzi.

Beta-karoten – 15000 jednostek IU dziennie.

Lecytyna (1200 g) – 2 x dziennie 1 po jedzeniu.

Boracelle (olej z ogórecznika lekarskiego, 500 mg) – 2 x dziennie 1 kaps. po jedzeniu.

Zwykle najlepsze wyniki daje chińskie zioło o nazwie Dong Quai (ulotka niżej).

Oprocz Dong Quai trzeba stosować krajową mieszankę ziołową, składającą się z następujących ziół: pokrzywa, skrzyp, kora kaliny, melisa, tasznik, kwiat jasnoty, rdest ostrogorzki, nagietek.

Wymieszać wszystko razem (po 50 gr.). Codziennie rano 3 duże łyżki zalać litrem wrzątku w termosie. Pić z tego 3 razy dziennie po 1 szklance między posiłkami.

Dodatkowo, zmielić korę kaliny i 3 razy dziennie 1 małą łyżeczkę zażyć wewnętrznie popijając wodą.

Częściej należy spożywać następujące produkty: jabłka, morele, szparagi, banany, brokuły, warzywa liściaste, groszek, pietruszkę, śliwki, suszone śliwki, winogrona, rodzynki, otręby ryżu, dynia, rzepa, cale ziarna oraz słodkie ziemniaki. Należy także spożywać produkty bogate w witaminę C, aby poprawić wchłanianie żelaza.

Unikać należy pokarmów zawierających kwas szczawiowy (czekolada, kakao, kapusta włoska, rabarbar, szpinak, woda sodowa, szczaw, większość gatunków orzeszków, groch). Kwas szczawiowy utrudnia wchłanianie żelaza.

Należy unikać: palenia papierosów, piwa, batonów czekoladowych, cukru (wyeliminowanie cukru z diety poprawia wchłanianie żelaza), produktów nabiałowych, lodów oraz napojów bezalkoholowych. Dodatki do tych artykułów utrudniają wchłanianie żelaza. Z tego samego powodu należy unikać kawy (polifenole) oraz herbaty (taniny). Kawa szczególnie wypita po posiłku może zmniejszyć przyswajalność żelaza nawet o 70% natomiast np. owoce o dużej zawartości witaminy C spożyte po posiłku znacznie zwiększają przyswajalność żelaza.

Przed rozpoczęciem terapii żelazem należy przeprowadzić kompleksowe badanie krwi, aby określić, występowanie niedoboru żelaza. Nadmiar żelaza prowadzi do nadmiaru w organizmie wolnych rodników tlenowych i może uszkodzić wątrobę, serce, trzustkę oraz funkcje odpornościowe komórek, a nawet prowadzić do nowotworu. Stosować terapię żelazem tylko pod kontrolą lekarza.

Ponieważ żelazo jest usuwane z organizmu wraz ze stolcem, nie należy w tym samym czasie stosować środków czy ziół przeczyszczających ani przyjmować produktów bogatych w żelazo i błonnik np. otrąb, gdy mają one właściwości przeczyszczające.

Aby leczenie opisanej tutaj dolegliwości było kompletne należy koniecznie dodatkowo przeczytać treść wszystkich opracowań na temat zdrowia (znajdujących się w dziale ARTYKUŁY) a przynajmniej artykuł pt. ZASADY ZDROWIA, gdyż realizując podane tam zalecenia oraz odżywiając się wyłącznie według zawartych tam przepisów kulinarnych z czasem usunięta zostanie prawdziwa przyczyna dolegliwości a nie jedynie jej objawy.

Nie mniej istotne jest uważne wysłuchanie znajdujących się również na tej stronie cyklu wszystkich wykładów (audio) na temat zdrowia, gdyż w wyniku ich wysłuchania oraz zastosowania podanych podczas tych prelekcji zaleceń wiele osób uwolniło się od rożnych – często opornych na wcześniejsze próby leczenia – dolegliwości. Zachęcam do uważnego wysłuchania wszystkich tych wykładów bez względu na temat, gdyż w każdym z nich znajduje się wiele cennych informacji dotyczących zdrowia.

Niezwykle ważne jest codziennie powierzanie swojego życia i zdrowia Bogu, który jest w stanie dokonać o wiele więcej niż jakiekolwiek kuracje. Szczegóły na ten temat wyjaśnia we wspaniały sposób książeczka Droga do Chrystusa, którą gorąco polecam, i którą można znaleźć pod niżej podanym adresem internetowym: http://nadzieja.pl/ksiazki/droga/01_bezwarunkowa_milosc.html Serdecznie zachęcam do uważnej lektury tej książki, gdyż właściwe zrozumienie i akceptacja przedstawionych tam prawd doprowadzi do nowonarodzenia, a tym samym do uzyskania odpowiedniej motywacji oraz sił niezbędnych do przeprowadzenia radykalnych zmian w stylu życia, co jest podstawą, bez której nie ma mowy o trwałym uwolnieniu się od chorób.

Serdecznie zachęcam także do zapoznania się z lekturą książki Wielki Bój, po przeczytaniu której w moim życiu doszło do nowonarodzenia i przemian, których wcześniej o własnych silach nie byłem w stanie osiągnąć: http://www.czasdecyzji.pl/viewpage.php?page_id=7