DYSKOPATIA

(Patrz też: STRES, SCHIZOFRENIA)

 

Sławomir Gromadzki

 

Należy przede wszystkim udać się do lekarza w celu ustalenia szczegółów odpowiedniego zabiegu chirurgicznego lub do bardzo doświadczonego masażysty bądź kręgarza w celu nastawienia przesuniętego kręgu.

W celu zmniejszenia objawów warto stosować następujące zalecenia:

Naprzemienny gorący i zimny prysznic na okolice kręgosłupa. Najpierw gorący stopniowo podnosząc temperaturę. Ten gorący powinien trwać ok. 5 do 10 minut, tak żeby dobrze rozgrzać to miejsce aż do zaczerwienienia skory i pocenia się (przed zabiegiem należy wypić litr naparu z lipy, malin itp.) Następnie zimny, stopniowo obniżając temperaturę wody aż do najzimniejszej. Zimny może trwać ok 3 minuty. Potem juz na zmianę: gorący ok. 3 min i zimny ok 3 min. Razem należy robić ok 3 do 5 zmian. Ten zabieg doskonale poprawia krążenie w tym miejscu, dzięki czemu likwidowane są złogi i toksyny. System immunologiczny funkcjonuje o wiele lepiej i regeneracja tkanek zostaje usprawniona.

Ten zabieg należy przeprowadzać regularnie, codziennie wieczorem.

Wskazane są tez odpowiednie ćwiczenia fizyczne, basen, wcieranie w kręgosłup np. ZIOL SZWEDZKICH, okład z odwaru z korzenia żywokostu na noc.

Wewnętrznie należy zażywać następujące preparaty przeciwzapalne, oczyszczające organizm ze szkodliwych produktów przemiany materii i regenerujące:

GLUKOZAMINA Z CHONDROITYNĄ (musi być o dużym stężeniu i najlepiej z firmy „NOW”)

BORACELLE

GLINKA (Wewnętrznie)

OSTRON

Niezwykle ważne jest spożywanie jak najmniejszych ilości białka poch. zwierzęcego (mięso, cały nabiał włącznie z mlekiem i jego przetworami), dlatego ze nadmiar białka jest największym wrogiem kości. Prowadzi do odwapnienia, gdyż białko spożywane w nadmiarze nie może być w organizmie magazynowane i jest zamieniane w węglowodanu bądź tłuszcze, ale żeby tego dokonać potrzebny jest wapń, który pobierany jest z kości, co prowadzi do odwapnienia.

Unikać należy też kawy, słodyczy, białego pieczywa, cukru rafinowanego, gdyż wszystkie te produkty odwapniają kości i osłabiają je.

Niezwykle ważne są codzienne ćwiczenia fizyczne, gdyż siedzący tryb życia powoduje, że organizm nie potrzebuje mocnych kości, wiec komórki w kościach nie wchłaniają wapnia. To samo ma miejsce, gdy dieta jest wysokobiałkowa (zawierająca dużo pokarmów mięsnych i nabiałowych). Białko roślinne nie jest w tym przypadku szkodliwe, ale zwierzęce (mięso, nabiał).

 

Aby leczenie opisanej tutaj dolegliwości było kompletne należy koniecznie dodatkowo przeczytać treść wszystkich opracowań na temat zdrowia (znajdujących się w dziale ARTYKUŁY) a przynajmniej artykuł pt. ZASADY ZDROWIA, gdyż realizując podane tam zalecenia oraz odżywiając się wyłącznie według zawartych tam przepisów kulinarnych z czasem usunięta zostanie prawdziwa przyczyna dolegliwości a nie jedynie jej objawy.

Nie mniej istotne jest uważne wysłuchanie znajdujących się również na tej stronie cyklu wszystkich wykładów (audio) na temat zdrowia, gdyż w wyniku ich wysłuchania oraz zastosowania podanych podczas tych prelekcji zaleceń wiele osób uwolniło się od rożnych – często opornych na wcześniejsze próby leczenia – dolegliwości. Zachęcam do uważnego wysłuchania wszystkich tych wykładów bez względu na temat, gdyż w każdym z nich znajduje się wiele cennych informacji dotyczących zdrowia.

Niezwykle ważne jest codziennie powierzanie swojego życia i zdrowia Bogu, który jest w stanie dokonać o wiele więcej niż jakiekolwiek kuracje. Szczegóły na ten temat wyjaśnia we wspaniały sposób książeczka Droga do Chrystusa, którą gorąco polecam, i którą można znaleźć pod niżej podanym adresem internetowym: http://nadzieja.pl/ksiazki/droga/01_bezwarunkowa_milosc.html Serdecznie zachęcam do uważnej lektury tej książki, gdyż właściwe zrozumienie i akceptacja przedstawionych tam prawd doprowadzi do nowonarodzenia, a tym samym do uzyskania odpowiedniej motywacji oraz sił niezbędnych do przeprowadzenia radykalnych zmian w stylu życia, co jest podstawą, bez której nie ma mowy o trwałym uwolnieniu się od chorób.

Serdecznie zachęcam także do zapoznania się z lekturą książki Wielki Bój, po przeczytaniu której w moim życiu doszło do nowonarodzenia i przemian, których wcześniej o własnych silach nie byłem w stanie osiągnąć: http://www.czasdecyzji.pl/viewpage.php?page_id=7

 

KORESPONDENCYJNA SZKOŁA „KSB” POLECA BEZPŁATNY KURS „ZDROWIE i RODZINA” Bezpłatne lekcje KSB otrzymasz podając swój adres na stronie:

http://www.kursybiblijne.pl/index.php?ot=ksboff