CHOROBY NEREK

(Patrz też: KAMICA NERKOWA, ZAPALENIE PĘCHERZA MOCZOWEGO, CUKRZYCA)

Sławomir Gromadzki

 

Drogi moczowe tworzą system oczyszczający organizm z ubocznych produktów przemiany materii i nieczystości. Jeśli nerki i pęcherz moczowy nie pracują prawidłowo, szkodliwe substancje gromadzą się we krwi i tkankach. Niektóre są trujące i uszkadzają komórki. Jeśli nie zostaną usunięte, zaczynają się odkładać. W efekcie zagrożone jest życie danej osoby.

RODZAJE CHORÓB NEREK:

Zakażenia nerek i dróg moczowych to najczęstsze choroby układu moczowego. Przebiegają one pod postacią zapalenia nerek i zapalenia pęcherza moczowego. Objawami są: gorączka, ból w okolicy lędźwiowej, dreszcze, bóle brzucha – lub przebiega ono bezobjawowo.

Zapalenie kłębuszków nerkowych to ostry lub przewlekły stan zapalny drobnych naczyń krwionośnych kłębuszków. Występuje najczęściej u dzieci i młodych ludzi. Towarzyszy mu z reguły białkomocz i krwiomocz oraz nadciśnienie.

Nerczyca, lub zespół nerczycowy, spowodowana jest nadmiernym przepuszczaniem białka przez ściany naczyń krwionośnych kłębuszków, co powoduje utratę białek krwi do moczu. Najczęstszym objawem nerczycy – towarzyszącej wielu chorobom nerek – są obrzęki kończyn dolnych, okolicy lędźwiowej i powiek, a także gromadzenie się płynu w jamie brzusznej i jamie opłucnowej.

Nefropatia cukrzycowa polega na uszkodzeniu nerek i postępującej niewydolności w przebiegu wiele lat trwającej cukrzycy insulino zależnej.

Niewydolność nerek może mieć ostry charakter i rozwinąć się w ciągu kilku dni, nawet godzin. Może być wywołana przez infekcję, reakcję na lek, nagle zablokowanie dróg moczowych lub poważną chorobę, na przykład atak serca.

Nerki szybko przestają prawidłowo pracować, w wyniku, czego szkodliwe, uboczne produkty przemiany materii gromadzą się we krwi. Chory oddaje więcej moczu, odczuwa senność i mdłości, może wymiotować, a nawet stracić przytomność.

Wielu chorobom nerek towarzyszy nadciśnienie, będące często pierwszym objawem ich uszkodzenia (czytaj: NADCIŚNIENIE).

OBJAWY CHORÓB NEREK:

Ból okolicy lędźwiowej, dreszcze, nudności, obrzęki rąk i stóp, pieczenie i bolesność w trakcie oddawania moczu, obrzęki wokół oczu, częstomocz, oddawanie moczu w nocy, mętny mocz, podwyższone ciśnienie krwi itp.

LECZENIE

Wbrew powszechnie panującemu przekonaniu, należy pic więcej wody, ale w tym przypadku często i w małych ilościach. Łącznie w ciągu dnia ok. 1.5 litra, tak żeby mocz był bezbarwny. Dzięki temu układ moczowy zostanie oczyszczony z toksyn. Oczywiście nie trzeba pic tak dużo wody, jeśli spożywa się dużo owoców i warzyw.

Przez okres leczenia obowiązuje zakaz: stosowania używek, kawy, herbaty, czekolady, spożywania pokarmów mięsnych i nabiałowych, słodyczy, białego pieczywa, ostrych przypraw, orzeszków solonych, rafinowanej soli, szpinaku.

Jeść należy więcej świeżych owoców i warzyw, a szczególnie czosnek, cebula, wiśnie, czereśnie, żurawiny, jagody, maliny, truskawki, seler, kalafior, marchew, czarne i czerwone porzeczki i sok z nich itp.

Nie spożywać białka zwierzęcego, ale wyłącznie roślinne: Przetwory z soi, ryżu nierafinowanego, kaszy jaglanej, roślin strączkowych, nasion, orzechy.

ZAKAZ UŻYWEK (KAWA, HERBATA, ALKOHOL, PAPIEROSY).

Bardzo często wystarczy zaprzestać spożywania kawy, aby problemy z nerkami szybko ustąpiły!

Często leki syntetyczne (np. antybiotyki, ibuprofen, aspiryna itp.) wywołują różne dolegliwości związane z nerkami.

Czosnek surowy 3 x dziennie lub tabletki czosnkowe – 3 x dziennie kilka tabletek po jedzeniu. Zamiast czosnku można jeść duże ilości cebuli lub szczypioru.

„Czosnek hamuje rozwój bakterii opornych na działanie antybiotyków, nie wywierając przy tym działań ubocznych i nie niszcząc flory bakteryjnej” („ZIOŁA ŹRÓDŁEM ZDROWIA”, K. Mikołajczyk, A. Wierzbicki).

Należy zatem 3 razy dziennie spożywać po 2 a nawet 3 duże ząbki czosnku! Jest to bardzo ważne i pomimo przykrego zapachu koniecznie trzeba to stosować. Jeść dużo owoców i warzyw, a na okres leczenia (ok. 1 miesiąc) nie spożywać w ogóle mięsa, nabiału, cukru, słodyczy, białego pieczywa itp.

Tabletki ziołowe Urosept (lub zioła Urosan itp.) – 3 x 2 tabletki między posiłkami popijając woda.

Zamiast Uroseptu lub urosanu można stosować mieszankę ziołową: ziele rzepika, skrzyp, liść brusznicy, pokrzywa, liść mącznicy, liść brzozy, kw. nagietka, ow. jarzębiny, ow. jałowca, kw. bzu, ow. róży.

Wszystkie zioła po 50 gr. wsypać do reklamówki i bardzo dokładnie wymieszać. Przechowywać w szczelnie zamkniętej reklamówce. 3 duże łyżki tej mieszanki zalać 4 szklankami wrzątku w termosie. Pić z tego po przecedzeniu 3 razy dziennie po 1 szklance między posiłkami aż do wyleczenia.

Jakiś środek z propolisem, np. Melipropolen, Fenomen Natury (ulotka w materiale o ziołolekach) itp. – 3 razy dziennie.

Witamina C – duże dawki, 1 do 3 gr. 3 razy dziennie po jedzeniu.

Special Two – 2 razy dziennie 1 tabletka po jedzeniu.

HYDROTERAPIA

Najlepiej 3 razy dziennie (jeśli to nie możliwe), lub przynajmniej 1 raz dziennie, nasiadówka w gorącej wodzie lub moczenie stóp w gorącej wodzie według opisu podanego w opracowaniu WODOLECZNICTWO.

Nasiadówka w gorącej wodzie najlepiej pomaga kontrolować ból.

Sławomir Gromadzki

zielarz@nadzieja.pl

UWAGA!

Informacje o wymienionych w opracowaniu ziołolekach oraz sposób ich zażywania znajdują się w dziale ARTYKUŁY w temacie ZIOLOŁEKI.

Środki te można nabyć w niektórych sklepach zielarskich bądź zamówić za pobraniem pocztowym (płatne przy odbiorze) w sklepie zielarsko-medycznym “Leki z Bożej Apteki” (Szczecin):

EMAIL: sklep.zielarski@onet.eu

TEL: 091 433 85 38

Aby leczenie opisanej tutaj dolegliwości było kompletne należy koniecznie dodatkowo przeczytać treść wszystkich opracowań na temat zdrowia (znajdujących się w dziale ARTYKUŁY) a przynajmniej artykuł pt. ZASADY ZDROWIA, gdyż realizując podane tam zalecenia oraz odżywiając się wyłącznie według zawartych tam przepisów kulinarnych z czasem usunięta zostanie prawdziwa przyczyna dolegliwości a nie jedynie jej objawy.

Nie mniej istotne jest uważne wysłuchanie znajdujących się również na tej stronie cyklu wszystkich wykładów (audio) na temat zdrowia, gdyż w wyniku ich wysłuchania oraz zastosowania podanych podczas tych prelekcji zaleceń wiele osób uwolniło się od rożnych – często opornych na wcześniejsze próby leczenia – dolegliwości. Zachęcam do uważnego wysłuchania wszystkich tych wykładów bez względu na temat, gdyż w każdym z nich znajduje się wiele cennych informacji dotyczących zdrowia.

Niezwykle ważne jest codziennie powierzanie swojego życia i zdrowia Bogu, który jest w stanie dokonać o wiele więcej niż jakiekolwiek kuracje. Szczegóły na ten temat wyjaśnia we wspaniały sposób książeczka Droga do Chrystusa, którą gorąco polecam, i którą można znaleźć pod niżej podanym adresem internetowym: http://nadzieja.pl/ksiazki/droga/01_bezwarunkowa_milosc.html Serdecznie zachęcam do uważnej lektury tej książki, gdyż właściwe zrozumienie i akceptacja przedstawionych tam prawd doprowadzi do nowonarodzenia, a tym samym do uzyskania odpowiedniej motywacji oraz sił niezbędnych do przeprowadzenia radykalnych zmian w stylu życia, co jest podstawą, bez której nie ma mowy o trwałym uwolnieniu się od chorób.

Serdecznie zachęcam także do zapoznania się z lekturą książki Wielki Bój, po przeczytaniu której w moim życiu doszło do nowonarodzenia i przemian, których wcześniej o własnych silach nie byłem w stanie osiągnąć: http://www.czasdecyzji.pl/viewpage.php?page_id=7

KORESPONDENCYJNA SZKOŁA „KSB” POLECA

BEZPŁATNY KURS „ZDROWIE i RODZINA”

Bezpłatne lekcje KSB otrzymasz podając swój adres na stronie:

http://www.kursybiblijne.pl/index.php?ot=ksboff