ZAPALENIE PĘCHERZA MOCZOWEGO, BAKTERIE W MOCZU

Sławomir Gromadzki

 

Zapalenie pęcherza moczowego jest najczęściej wywołane przez bakterie, które dostają się przez cewkę moczową do pęcherza. W następstwie infekcji powstaje zapalenie śluzówki pęcherza moczowego, co prowadzi do nieprzyjemnych dolegliwości.

Wiele przypadków zapalenia pęcherza jest wywołanych przez bakterie o nazwie eschierichia coli. Te bakterie normalnie żyją w jelicie i są nieszkodliwe, a wspomagają proces trawienia. Czasami jednak udaje się im się przywędrować z odbytu do pobliskiego ujścia cewki moczowej.

Charakterystyczną cechą zapalenia pęcherza moczowego jest uczucie parcia na pęcherz, przy czym najczęściej wydalane są jedynie małe ilości moczu. Często oddawaniu moczu towarzyszy piekący ból w cewce moczowej. Mocz może być mętny lub nawet krwisty i mieć nieprzyjemny zapach. Czasami zapaleniu pęcherza moczowego towarzyszy gorączka i złe samopoczucie.

LECZENIE

Pić 5 razy dziennie po ok 2 nawet do 4 szkl. wody (w tym zioła)! Pić należy tyle, żeby mocz zawsze był bezbarwny należy pić tak dużo płynów, jak to tylko jest możliwe, szczególnie jeśli chorobie towarzyszy gorączka i nadmierna potliwość. Poprzez częste oddawanie dużych ilości moczu wypłukuje się czynniki chorobotwórcze z dróg moczowych. Do ciepłej wody można dodawać sok z żurawin lub cytryny.

Przez okres leczenia obowiązuje zakaz: stosowania używek, kawy, herbaty, czekolady, spożywania pokarmów mięsnych i nabiałowych, słodyczy, białego pieczywa, ostrych przypraw, orzeszków solonych, rafinowanej soli, szpinaku.

Jeść należy więcej świeżych owoców i warzyw, a szczególnie czosnek, cebula, wiśnie, czereśnie, arbuzy, żurawiny, jagody, maliny, truskawki, seler, kalafior, marchew, czarne i czerwone porzeczki i sok z nich itp.

Owoców cytrusowych raczej nie powinno się spożywać w tym przypadku (pomimo dużej zawartości witaminy C), ponieważ wytwarzają one związki alkaliczne, co sprzyja rozwojowi bakterii (Dr Balch, Encyklopedia Zdrowego żywienia).

Czosnek surowy 3 x dziennie lub tabletki czosnkowe – 3 x dziennie kilka tabletek po jedzeniu. Zamiast czosnku można jeść duże ilości cebuli lub szczypioru.

Tabletki ziołowe Urosept (lub zioła Urosan itp.) – 3 x 2 tabletki między posiłkami popijając woda.

Zamiast Uroseptu lub urosanu można stosować mieszankę ziołową: ziele rzepika, skrzyp, liść brusznicy, liść mącznicy, liść brzozy, kw. nagietka, ow. jarzębiny, ow. jałowca, kw. bzu, ow. róży.

Wszystkie zioła po 50 gr. wsypać do reklamówki i bardzo dokładnie wymieszać. Przechowywać w szczelnie zamkniętej reklamówce. 3 duże łyżki tej mieszanki zalać 4 szklankami wrzątku w termosie. Pić z tego po przecedzeniu 3 razy dziennie po 1 szklance między posiłkami aż do wyleczenia.

Jakiś środek z propolisem, np. Melipropolen, Fenomen Natury (ulotka w materiale o ziołolekach) itp. – 3 razy dziennie.

Witamina C – duże dawki, 1 do 3 gr 3 razy dziennie po jedzeniu.

Herbata lub sok z żurawin.

HYDROTERAPIA

Najlepiej 3 razy dziennie (jeśli to nie możliwe), lub przynajmniej 1 raz dziennie, nasiadówka w gorącej wodzie lub moczenie stóp w gorącej wodzie według opisu podanego w opracowaniu WODOLECZNICTWO.

Nasiadówka w gorącej wodzie najlepiej pomaga kontrolować ból.

Aby leczenie opisanej tutaj dolegliwości było kompletne należy koniecznie dodatkowo przeczytać treść wszystkich opracowań na temat zdrowia (znajdujących się w dziale ARTYKUŁY) a przynajmniej artykuł pt. ZASADY ZDROWIA, gdyż realizując podane tam zalecenia oraz odżywiając się wyłącznie według zawartych tam przepisów kulinarnych z czasem usunięta zostanie prawdziwa przyczyna dolegliwości a nie jedynie jej objawy.

Nie mniej istotne jest uważne wysłuchanie znajdujących się również na tej stronie cyklu wszystkich wykładów (audio) na temat zdrowia, gdyż w wyniku ich wysłuchania oraz zastosowania podanych podczas tych prelekcji zaleceń wiele osób uwolniło się od rożnych – często opornych na wcześniejsze próby leczenia – dolegliwości. Zachęcam do uważnego wysłuchania wszystkich tych wykładów bez względu na temat, gdyż w każdym z nich znajduje się wiele cennych informacji dotyczących zdrowia.

Niezwykle ważne jest codziennie powierzanie swojego życia i zdrowia Bogu, który jest w stanie dokonać o wiele więcej niż jakiekolwiek kuracje. Szczegóły na ten temat wyjaśnia we wspaniały sposób książeczka Droga do Chrystusa, którą gorąco polecam, i którą można znaleźć pod niżej podanym adresem internetowym: http://nadzieja.pl/ksiazki/droga/01_bezwarunkowa_milosc.html Serdecznie zachęcam do uważnej lektury tej książki, gdyż właściwe zrozumienie i akceptacja przedstawionych tam prawd doprowadzi do nowonarodzenia, a tym samym do uzyskania odpowiedniej motywacji oraz sił niezbędnych do przeprowadzenia radykalnych zmian w stylu życia, co jest podstawą, bez której nie ma mowy o trwałym uwolnieniu się od chorób.