PRZEROST PROSTATY (GRUCZOŁU KROKOWEGO)

oraz ZAPALENIE PROSTATY

Sławomir Gromadzki

 

ZAPALENIE PROSTATY może dotyczyć mężczyzn w każdym wieku i najczęściej jego przyczyną jest bakteria, a czasami zmiany hormonalne wywołane procesem starzenia się (u starszych mężczyzn). Stan zapalny może powodować zatrzymanie moczu, co sprawia, że pęcherz powiększa się i jest bardziej podatny na infekcje. Infekcje zaś pęcherza przenoszą się na nerki. W przypadku zapalenia prostaty dochodzi do częstego oddawania moczu i pieczenia.

ŁAGODNY PRZEROST GRUCZOŁU KROKOWEGO to proces stopniowego powiększania się prostaty, który dotyka mężczyzn powyżej 50 roku życia, a jeszcze częściej tych, którzy przekroczyli wiek 70 lat. Powodem są głównie zmiany hormonalne związane z procesem starzenia się. Po 50 roku życia spada poziom testosteronu, natomiast wzrasta np. prolaktyny, co powoduje zwiększenie ilości dihydrotestosteronu, który jest znacznie silniejszą formą testosteronu. W wyniku działania tego hormonu bardzo wzrasta wytwarzanie komórek prostaty, prowadząc do jej powiększenia. Jeśli gruczoł krokowy nie rakowacieje, wówczas powiększenie tego gruczołu nie stwarza zagrożenia. Jeśli zaś bardzo się powiększy, np. w wyniku przerodzenia się w raka, wtedy uciska przewód moczowy, powoduje ucisk na pęcherz moczowy uniemożliwiając całkowite usunięcie moczu z pęcherza. To z kolei prowadzi do tego, że również nerki nie są w stanie prawidłowo funkcjonować i zostają uszkodzone przez nadmierne ciśnienie w pęcherzu oraz toksyny pozostające w moczu.

Najlepsze wyniki zwykle dają tu następujące środki, które należy zażywać jednocześnie: QIANLIETONG (chińskie tabletki ziołowe przeciwdziałające przerostowi gruczołu krokowego i nowotworowi prostaty) – 3 x dziennie po 4 tabl. przez 3 miesiące, cynk – 50 mg dziennie, nie więcej niż 100 mg oraz „FENOMEN NATURY”. Po 3-miesięcznej kuracji, dalej przez kolejnych kilka miesięcy należy zażywać Pau d’Arco razem z Boracelle.

Dodatkowo można też zażywać Special Two.

Oprócz tego warto zastosować następujące zalecenia:

Przez okres przynajmniej 2 – 3 miesięcy należy ograniczyć spożycie lub nawet całkowicie zrezygnować ze spożywania wszelkich pokarmów mięsnych, nabiałowych, cukru, używek (w tym kawy, herbaty i czekolady), przetworów z białej mąki i słodyczy.

Jeść natomiast wszystkie świeże owoce i warzywa, rośliny strączkowe, płatki owsiane, kasze lub płatki jaglane, trochę orzechów czy słonecznika, a szczególnie sporo pestek z dyni (cynk), czosnku, słonecznika, owoców i warzyw, buraki, marchew, cebula, nać pietruszki, seler, kapusta, brokuły, kalafior, pomidory, owoce cytrusowe, morele (świeże i suszone) i wszystkie pozostałe owoce.

Zamiast mleka krowiego należy używać mleko sojowe lub owsiane, dostępne w sklepach ze zdrowa żywnością lub można zamówić u mnie w kilogramowych opakowaniach.

Przynajmniej co drugi dzien. ok. 30-minutowa nasiadówka w gorącej wodzie. W trakcie tego zabiegu, po solidnym rozgrzaniu okolic pęcherza moczowego (po ok. 10 min.) należy robić co ok. 5 min. zimny prysznic lub okłady na okolicę podbrzusza.

Pić 3 x dziennie po 2 szklanki czystej wody niegazowane między posiłkami.

Bardzo ważne jest pozytywne myślenie i umiejętna kontrola stresu. Codziennie, o ile to możliwe, wskazany jest spacer – najlepiej w lesie iglastym – poparty głębokim oddychaniem lub ćwiczenia w domu.

Jeśli doszło do zmian nowotworowych, koniecznie należy przeczytać o dokładnie zastosować wszystkie zalecenia z broszury RAK.

Aby leczenie opisanej tutaj dolegliwości było kompletne należy koniecznie dodatkowo przeczytać treść wszystkich opracowań na temat zdrowia (znajdujących się w dziale ARTYKUŁY) a przynajmniej artykuł pt. ZASADY ZDROWIA, gdyż realizując podane tam zalecenia oraz odżywiając się wyłącznie według zawartych tam przepisów kulinarnych z czasem usunięta zostanie prawdziwa przyczyna dolegliwości a nie jedynie jej objawy.

Nie mniej istotne jest uważne wysłuchanie znajdujących się również na tej stronie cyklu wszystkich wykładów (audio) na temat zdrowia, gdyż w wyniku ich wysłuchania oraz zastosowania podanych podczas tych prelekcji zaleceń wiele osób uwolniło się od rożnych – często opornych na wcześniejsze próby leczenia – dolegliwości. Zachęcam do uważnego wysłuchania wszystkich tych wykładów bez względu na temat, gdyż w każdym z nich znajduje się wiele cennych informacji dotyczących zdrowia.

Niezwykle ważne jest codziennie powierzanie swojego życia i zdrowia Bogu, który jest w stanie dokonać o wiele więcej niż jakiekolwiek kuracje. Szczegóły na ten temat wyjaśnia we wspaniały sposób książeczka Droga do Chrystusa, którą gorąco polecam, i którą można znaleźć pod niżej podanym adresem internetowym: http://nadzieja.pl/ksiazki/droga/01_bezwarunkowa_milosc.html Serdecznie zachęcam do uważnej lektury tej książki, gdyż właściwe zrozumienie i akceptacja przedstawionych tam prawd doprowadzi do nowonarodzenia, a tym samym do uzyskania odpowiedniej motywacji oraz sił niezbędnych do przeprowadzenia radykalnych zmian w stylu życia, co jest podstawą, bez której nie ma mowy o trwałym uwolnieniu się od chorób.