ZWYRODNIENIE KRĘGOSŁUPA

Sławomir Gromadzki

 

Zwyrodnienie kręgosłupa jest powodem zniszczenia krążków międzykręgowych prowadząc do ich przemieszczania. Prowadzi to do zwężania przestrzeni międzykręgowych, co powoduje ucisk na nerwy, które wychodzą kręgosłupa, wywołując ból lub rwę kulszową (czytaj temat: RWA KULSZOWA).

Jeśli to samo zjawisko ma miejsce w odcinku szyjnym kręgosłupa wtedy wywołany w ten sposób ucisk na naczynia krwionośne jest powodem bólu, zawrotów głowy oraz innych nieprzyjemnych objawów.

W przypadku zwyrodnienia kręgosłupa należy stosować następujące zalecenia:

ZIOŁA: kora wierzby 150 g (3 op.) i po 50 g: skrzyp, kwiat bzu, kw. lipy, ow. maliny, ow. róży, ow. jałowca, pierwiosnek, kwiat tarniny, kw. nagietka, liść brzozy.

Wszystkie składniki b. dokładnie wymieszać razem. Codziennie rano 3 duże łyżki mieszanki zalać 4 szkl. wrzątku w termosie. Pić z tego 3 x dziennie po 1 szklance miedzy posiłkami dodając po 1 łyżeczce soku z cytryny.

Pić przez 3 miesiące z 1-tygodniową przerwą po każdym miesiącu. Następnie przez kolejne 3 miesiące PAU D’ARCO.

Razem z ziołami i Pau d’Arco należy zażywać OSTRON, BORACELLE oraz GLUKOZAMINĘ (z chondroityną) która najlepiej regeneruje uszkodzenia.

W sezonie warto spożywać dużo czereśni i wiśni a nawet zrobić sobie post spożywając przez kilka dni tylko te owoce.

Dobre są też maliny, czarna porzeczka, ananasy, seler, pietruszka, kalafior, czarne jagody, marchew, czosnek.

Należy kontrolować stres, gdyż zwiększając w organizmie ilość rodników tlenowych przyczynia się on do rozwoju tej choroby (czytaj temat: STRES).

Unikać trzeba nadmiaru białka, bo prowadzi to do powstawania dużych ilości amoniaku, który zamieniany jest w organizmie w kwas moczowy.

Dieta wegańska (bez mięsa i nabiału) daje najlepsze wyniki, m.in. dlatego że wtedy w organizmie znajdują się małe ilości amoniaku i kw. moczowego.

Z pokarmów nabiałowych należy szczególnie unikać serów żółtych.

Post ścisły lub owocowo-warzywny daje świetne wyniki (raz w tygodniu 1 do 3 dni).

Należy spożywać pokarmy bogate w siarkę, gdyż jest ona niezbędna do odbudowy kości, chrząstek oraz tkanki łącznej, a dodatkowo zwiększa przyswajalność wapnia. Szczególnie dużo siarki znajduje się w cebuli i czosnku i szparagach.

Podobne znaczenie mają związki krzemu, które w szczególnie dużych ilościach znajdują się w glince leczniczej „Huma” oraz skrzypie.

Warto tez spożywać pokarmy z nierafinowanej pszennej i żytniej mąki oraz brązowy ryż, ponieważ zawierają one dużo histydyny – aminokwasu, który usuwa z organizmu nadmiar metali.

Chorzy powinni często spożywać grejpfruty i ananasy, gdyż zawierają sporo bromelainy – enzymu, który świetnie pomaga zwalczać stany zapalne. Muszą to jednak być świeże owoce, gdyż mrożenie i przetwarzanie i konserwowanie niszczą ten enzym.

Nie powinno się zażywać preparatów z syntetycznym żelazem, gdyż podejrzewa się, iż nadmiar żelaza w takiej postaci powoduje wytwarzanie większej ilości szkodliwych rodników tlenowych i może prowadzić do zaostrzenia się bólu. Nie ma natomiast przeciwwskazań odnośnie spożywania pokarmów bogatych w żelazo.

ODDYCHANIE – Przeprowadzone w USA doświadczenie z aspiryną i ćwiczeniami oddechowymi wykazało, że głębokie oddychanie powodując zmniejszenie stężenia CO2 we krwi prowadziło do uśmierzenia bólu. Obok diety najważniejszym elementem kuracji są więc codzienne energiczne ćwiczenia fizyczne z głębokim oddychaniem.

Koniecznie należy pić więcej wody między posiłkami i jeść więcej owoców i warzyw.

Zewnętrznie bardzo dobre wyniki daje WODOLECZNICTWO (czytaj opracowanie: WODOLECZNICTWO), a konkretnie gorące i zimne naprzemienne prysznice lub kąpiele czy okłady na kręgosłup oraz całe ciało.

Dodatkowo należy stosować zgodnie z informacją na ulotkach znajdujących się w opracowaniu ZIOŁOLEKI):

GLUKOZAMINA z chondroityną – środek, który doskonale regeneruje chrząstkę stawową i jest niezbędny w celu skutecznego leczenia reumatyzmu.

BORACELLE,

PAU D’ARCO,

Urosept, Urogran, Urosan lub Urosan fix,

Żurawina (sok lub konfitury),

Wit. E, Magnez z wit. B6, kw. pantotenowy i foliowy (chorzy mają często ich niedobór), wapń (należy podawać 2 razy więcej wapnia niż fosforu),

Wit. B3 (Amid kwasu nikotynowego, bo nie powoduje zaczerwienienia twarzy) – 3 gr. dziennie (b. duże dawki, dlatego konieczna jest konsultacja z lekarzem) prowadzi do wyleczenia!!!

Zakaz stosowania drożdży piwnych i piekarskich, gdyż zawierają duże ilości puryn (dr A. Trash).

Zakaz spożywania tłuszczu w szczególności zwierzęcego, ale i roślinnego, gdyż zakłóca proces wydalania kwasu moczowego z organizmu. To samo powoduje alkohol i kawa.

Aby leczenie opisanej tutaj dolegliwości było kompletne należy koniecznie dodatkowo przeczytać treść wszystkich opracowań na temat zdrowia (znajdujących się w dziale ARTYKUŁY) a przynajmniej artykuł pt. ZASADY ZDROWIA, gdyż realizując podane tam zalecenia oraz odżywiając się wyłącznie według zawartych tam przepisów kulinarnych z czasem usunięta zostanie prawdziwa przyczyna dolegliwości a nie jedynie jej objawy.

Nie mniej istotne jest uważne wysłuchanie znajdujących się również na tej stronie cyklu wszystkich wykładów (audio) na temat zdrowia, gdyż w wyniku ich wysłuchania oraz zastosowania podanych podczas tych prelekcji zaleceń wiele osób uwolniło się od rożnych – często opornych na wcześniejsze próby leczenia – dolegliwości. Zachęcam do uważnego wysłuchania wszystkich tych wykładów bez względu na temat, gdyż w każdym z nich znajduje się wiele cennych informacji dotyczących zdrowia.

Niezwykle ważne jest codziennie powierzanie swojego życia i zdrowia Bogu, który jest w stanie dokonać o wiele więcej niż jakiekolwiek kuracje. Szczegóły na ten temat wyjaśnia we wspaniały sposób książeczka Droga do Chrystusa, którą gorąco polecam, i którą można znaleźć pod niżej podanym adresem internetowym: http://nadzieja.pl/ksiazki/droga/01_bezwarunkowa_milosc.html Serdecznie zachęcam do uważnej lektury tej książki, gdyż właściwe zrozumienie i akceptacja przedstawionych tam prawd doprowadzi do nowonarodzenia, a tym samym do uzyskania odpowiedniej motywacji oraz sił niezbędnych do przeprowadzenia radykalnych zmian w stylu życia, co jest podstawą, bez której nie ma mowy o trwałym uwolnieniu się od chorób.