NIEDOCIŚNIENIE TĘTNICZE

Sławomir Gromadzki

 

Prawidłowe wartości ciśnienia tętniczego powinny mieścić się w przedziale: skurczowe 100-120 mmHg oraz rozkurczowe 60-80 mmHg. Biorąc pod uwagę rolę, jaką wzrost ciśnienia odgrywa w rozwoju choroby niedokrwiennej serca i uogólnionej miażdżycy tętnic, wskazane są nawet niższe wartości. Za optymalne uważa się ciśnienie skurczowe mniejsze niż 120 mmHg i rozkurczowe poniżej 80 mmHg.

Zbyt niskie jednak ciśnienie nie jest nie tylko nieprzyjemne (zawroty i bóle głowy, uczucie zmęczenia), ale może być także niebezpieczne (utrata przytomności).

Odpowiednio wysokie ciśnienie tętnicze krwi jest konieczne do prawidłowego zaopatrywania narządów (szczególnie mózgu) w tlen i związki odżywcze.

Znaczny spadek ciśnienia, zwykle wywołany nagłym rozkurczem naczyń krwionośnych lub krwawieniem. Krytyczna jest w tym wypadku funkcja nerek, których prawidłowe ukrwienie wymaga co najmniej ciśnienia skurczowego o wartości 70 mmHg.

W celu podniesienia zbyt niskiego ciśnienia krwi należy jednocześnie stosować następujące zalecenia:

Rano zażywać kapsułki lub pić herbatki z ŻEŃ-SZENIA,

Można tez sprawdzić skuteczność herbatek z rozmarynu oraz lukrecji, które mogą podnosić ciśnienie,

Najlepsza metoda to ćwiczenia fizyczne, regularne i w miarę intensywne.

Niektórym osobom pomaga spożywanie przetworów z czarnej porzeczki a szczególnie sok.

Słońce reguluje ciśnienie krwi,

Dodatkowo po posiłkach można zażywać większe dawki witaminy C, E oraz kwasu pantotenowego.

Aby leczenie opisanej tutaj dolegliwości było kompletne należy koniecznie dodatkowo przeczytać treść wszystkich opracowań na temat zdrowia (znajdujących się w dziale ARTYKUŁY) a przynajmniej artykuł pt. ZASADY ZDROWIA, gdyż realizując podane tam zalecenia oraz odżywiając się wyłącznie według zawartych tam przepisów kulinarnych z czasem usunięta zostanie prawdziwa przyczyna dolegliwości a nie jedynie jej objawy.

Nie mniej istotne jest uważne wysłuchanie znajdujących się również na tej stronie cyklu wszystkich wykładów (audio) na temat zdrowia, gdyż w wyniku ich wysłuchania oraz zastosowania podanych podczas tych prelekcji zaleceń wiele osób uwolniło się od rożnych – często opornych na wcześniejsze próby leczenia – dolegliwości. Zachęcam do uważnego wysłuchania wszystkich tych wykładów bez względu na temat, gdyż w każdym z nich znajduje się wiele cennych informacji dotyczących zdrowia.

Niezwykle ważne jest codziennie powierzanie swojego życia i zdrowia Bogu, który jest w stanie dokonać o wiele więcej niż jakiekolwiek kuracje. Szczegóły na ten temat wyjaśnia we wspaniały sposób książeczka Droga do Chrystusa, którą gorąco polecam, i którą można znaleźć pod niżej podanym adresem internetowym: http://nadzieja.pl/ksiazki/droga/01_bezwarunkowa_milosc.html Serdecznie zachęcam do uważnej lektury tej książki, gdyż właściwe zrozumienie i akceptacja przedstawionych tam prawd doprowadzi do nowonarodzenia, a tym samym do uzyskania odpowiedniej motywacji oraz sił niezbędnych do przeprowadzenia radykalnych zmian w stylu życia, co jest podstawą, bez której nie ma mowy o trwałym uwolnieniu się od chorób.

Serdecznie zachęcam także do zapoznania się z lekturą książki Wielki Bój, po przeczytaniu której w moim życiu doszło do nowonarodzenia i przemian, których wcześniej o własnych silach nie byłem w stanie osiągnąć: http://www.czasdecyzji.pl/viewpage.php?page_id=7