ROBACZYCA

Sławomir Gromadzki

 

Choroba wywoływana przez pasożyty zwierzęce żyjące w jelitach (tasiemce glisty, owsiki i włośnie).

Objawy cechują się osłabieniem, zmęczeniem, czasami wysypką, gorączką, a u dzieci nawet upośledzeniem rozwoju i wzrostu.

Zakażenie różnymi formami rozwojowymi następuje przez spożycie zakażonych produktów żywnościowych i wody oraz bezpośredni kontakt z wydalinami zarażonych osób.

Aby zapobiec zarażeniu należy dbać o higienę osobistą i spożywać mięso (także ryb) dobrze ugotowane, usmażone lub upieczone. Nie powinno się pić surowej wody z niepewnych źródeł.

LECZENIE

O ile to możliwe, należy spożywać duże ilości czosnku świeżego – 3 razy dziennie z posiłkami. Cebula tez jest pomocna.

Pić dużo soku z marchwi i jeść surówki z marchwi.

Jagody dają b. dobre wyniki (jeśli nie świeże to mrożone).

Pestki z dyni, ale świeże.

Kapusta kiszona i świeża.

Świeży ananas (bromelaina w nim zawarta niszczy pasożyty).

Dobrze jest pościć przez 3 dni jedząc same surowe ananasy lub w/w warzywa i owoce.

Tych produktów należy jeść jak najwięcej.

Na okres leczenia (ok. 1 miesiąc) najlepiej wykluczyć mięso, nabiał, słodycze, białe pieczywo, przetwory z białej mąki.

Zioła: kwiat wrotyczu, ziele piołunu, kwiat nagietka, ziele bylicy bożego drzewka.

Wszystkie składniki zmieszać razem (każdy po 50 gr). Można do tego dodać także ok. 5 kropli wyciągu z pestek grejpfruta. Codziennie 3 duże łyżki tej mieszanki zalać litrem wrzątku w termosie i pic z tego 3 razy dziennie po 1 szklance miedzy posiłkami przez przynajmniej 2 tygodnie a najlepiej miesiąc (dla pewności).

Aby leczenie opisanej tutaj dolegliwości było kompletne należy koniecznie dodatkowo przeczytać treść wszystkich opracowań na temat zdrowia (znajdujących się w dziale ARTYKUŁY) a przynajmniej artykuł pt. ZASADY ZDROWIA, gdyż realizując podane tam zalecenia oraz odżywiając się wyłącznie według zawartych tam przepisów kulinarnych z czasem usunięta zostanie prawdziwa przyczyna dolegliwości a nie jedynie jej objawy.

Nie mniej istotne jest uważne wysłuchanie znajdujących się również na tej stronie cyklu wszystkich wykładów (audio) na temat zdrowia, gdyż w wyniku ich wysłuchania oraz zastosowania podanych podczas tych prelekcji zaleceń wiele osób uwolniło się od rożnych – często opornych na wcześniejsze próby leczenia – dolegliwości. Zachęcam do uważnego wysłuchania wszystkich tych wykładów bez względu na temat, gdyż w każdym z nich znajduje się wiele cennych informacji dotyczących zdrowia.

Niezwykle ważne jest codziennie powierzanie swojego życia i zdrowia Bogu, który jest w stanie dokonać o wiele więcej niż jakiekolwiek kuracje. Szczegóły na ten temat wyjaśnia we wspaniały sposób książeczka Droga do Chrystusa, którą gorąco polecam, i którą można znaleźć pod niżej podanym adresem internetowym: http://nadzieja.pl/ksiazki/droga/01_bezwarunkowa_milosc.html Serdecznie zachęcam do uważnej lektury tej książki, gdyż właściwe zrozumienie i akceptacja przedstawionych tam prawd doprowadzi do nowonarodzenia, a tym samym do uzyskania odpowiedniej motywacji oraz sił niezbędnych do przeprowadzenia radykalnych zmian w stylu życia, co jest podstawą, bez której nie ma mowy o trwałym uwolnieniu się od chorób.