CHOROBA RAYNAUDA

(Czytaj też: CHOROBY AUTOIMMUNOLOGICZNE)

Sławomir Gromadzki

 

Jest to choroba nieznanego pochodzenia i sugeruje się tylko, ze do jej powstania może przyczyniać się nadmierny stres i nadpobudliwość nerwowa (czytaj tematy: STRES, DEPRESJA).

Choroba Raynauda powoduje symetryczne napadowe skurcze naczyń krwionośnych: tętniczych i włosowatych, a następnie rozkurcz naczyń włosowatych, przede wszystkim palców rąk, spowodowane zaburzeniami unerwienia.

Objawy: Mrowienie w opuszkach palców, a następnie w całych palcach i dłoniach. Skóra blednie, zmniejszona wrażliwość na dotyk itp. Choroba występuje głównie u kobiet.

Należy dążyć do tego, by uspokoić system nerwowy, wzmocnić naczynia krwionośne oraz usprawnić krążenie krwi stosując następującą kurację:

Boracelle (tylko 500 mg) – 3 x dziennie 1 po jedzeniu.

Pau d’Arco – 3 x dziennie 2 ok. 30 do 60 min przed jedzeniem.

Special Two – 2 x dziennie 1 po jedzeniu.

Glinka – 3 razy dziennie 1 łyżeczkę z wodą ok. 1 godz. Po jedzeniu.

Dodatkowo codziennie na dłonie okłady z glinki. Można zrobić z niej błotko, trzymać w metalowym pojemniku codziennie podgrzewać i moczyć przez ok. 30-60 min. Okład zostawić można na całą noc, ale powinien być owinięty żeby nie był zimny.

Lecytyna (1200 mg) – 2 x dziennie 1 po jedzeniu.

Melatonina – 1 dziennie, wyłącznie wieczorem.

Po zużyciu 1 opakowania (250 kaps.) Pau d’Arco należy przez kolejny miesiąc lub dłużej stosować Zioła: skrzyp, nagietek, chmiel, melisa, ow. róży, ow. maliny, kw. kasztanowca, kw. arniki, ow. głogu, kw. głogu.

Wszystkie składniki (każdy po 50 gr) dokładnie wymieszać w jednej reklamówce. Codziennie rano 3 duże łyżki tej mieszanki zalać 4 szklankami wrzątku w termosie. Pić z tego trzy razy dziennie po 1 szklance ok. 30 do 60 min przed posiłkami. Przed wypiciem zawsze dodać 1 małą łyżeczkę soku z cytryny (podwaja przyswajalność krzemionki ze skrzypu). Dodatkowo z tego samego odwaru można robić okłady np. na noc lub moczyć w tym odwarze ręce 2 razy dziennie przez 30-60 min. przez 2 tygodnie.

Po zużyciu ziół znów trzeba wrócić do Pau d’Arco lub dalej stosowa inny i podobny w działaniu środek o nazwie Koci Pazur.

Niezwykle ważny w tym przypadku jest oczywiście styl życia:

Codzienne intensywne ćwiczenia fizyczne lub fizyczna praca przez przynajmniej 1 godzinę do dwóch dziennie (poziom ENDORFINY I SEROTONINY wzrasta). Może to być lekki bieg, szybki spacer, praca fizyczna, ale nie stresująca.

Dieta – koniecznie wegetariańska, a na okres leczenia polecam dietę wegańską (wyłącznie roślinną, bez żadnych pokarmów pochodzenia zwierzęcego).

Należy się odżywiać według przepisów znajdujących się w dziale ARTYKUŁY.

Unikać białego pieczywa, cukru, słodyczy, kawy i innych używek, mięsa, ostrych przypraw, marynat itp.

Ważny jest kontakt z przyrodą, odpowiedni dobór programów w telewizji oraz muzyki.

Aby leczenie opisanej tutaj dolegliwości było kompletne należy koniecznie dodatkowo przeczytać treść wszystkich opracowań na temat zdrowia (znajdujących się w dziale ARTYKUŁY) a przynajmniej artykuł pt. ZASADY ZDROWIA, gdyż realizując podane tam zalecenia oraz odżywiając się wyłącznie według zawartych tam przepisów kulinarnych z czasem usunięta zostanie prawdziwa przyczyna dolegliwości a nie jedynie jej objawy.

Nie mniej istotne jest uważne wysłuchanie znajdujących się również na tej stronie cyklu wszystkich wykładów (audio) na temat zdrowia, gdyż w wyniku ich wysłuchania oraz zastosowania podanych podczas tych prelekcji zaleceń wiele osób uwolniło się od rożnych – często opornych na wcześniejsze próby leczenia – dolegliwości. Zachęcam do uważnego wysłuchania wszystkich tych wykładów bez względu na temat, gdyż w każdym z nich znajduje się wiele cennych informacji dotyczących zdrowia.

Niezwykle ważne jest codziennie powierzanie swojego życia i zdrowia Bogu, który jest w stanie dokonać o wiele więcej niż jakiekolwiek kuracje. Szczegóły na ten temat wyjaśnia we wspaniały sposób książeczka Droga do Chrystusa, którą gorąco polecam, i którą można znaleźć pod niżej podanym adresem internetowym: http://nadzieja.pl/ksiazki/droga/01_bezwarunkowa_milosc.html Serdecznie zachęcam do uważnej lektury tej książki, gdyż właściwe zrozumienie i akceptacja przedstawionych tam prawd doprowadzi do nowonarodzenia, a tym samym do uzyskania odpowiedniej motywacji oraz sił niezbędnych do przeprowadzenia radykalnych zmian w stylu życia, co jest podstawą, bez której nie ma mowy o trwałym uwolnieniu się od chorób.