ŁUSZCZYCA

 Patrz też: CHOROBY AUTOIMMUNOLOGICZNE

Sławomir Gromadzki

 

Łuszczyca objawia się występowaniem zaczerwienionych i łuszczących się miejsc na owłosionej skórze głowy, kolanach, łokciach, nogach czy rękach. Objaw ten spowodowany jest tym, że komórki znajdujące się w zewnętrznej warstwie skóry nie są w stanie prawidłowo dojrzeć.

Istnieją powody, by przypuszczać, że jest to choroba autoimmunologiczna wywołana nadmiernym stresem, niezdrową dieta i stylem życia, a także wadliwą przemianą materii. Główną rolę w patogenezie odgrywają czynniki immunologiczne, nieprawidłowe funkcjonowanie składników układu odpornościowego – limfocytów T i wydzielanych przez nie cytokin.

W celu kontrolowania objawów łuszczycy stosuje się leki zawierające cyklosporynę, która działa immunosupresyjnie (hamuje aktywność systemu immunologicznego). Stosowanie jednak takich leków pociąga za sobą wiele niebezpiecznych skutków ubocznych.

LECZENIE

Zwykle zauważa się znaczną poprawę w wyniku ograniczenia spożycia pokarmów zawierających dużo tłuszczu, pokarmów mięsnych, nabiałowych i rezygnacji ze stosowania używek.

Idealnie byłoby zmienić dietę na całkowicie roślinną, bez najmniejszych ilości pokarmów mięsnych i nabiałowych, cukru, słodyczy, serów żółtych, białego pieczywa itp., a przynajmniej mocno ograniczyć spożycie wymienionych produktów.

Należy jeść dużo owoców, warzyw, kasze jaglaną z mlekiem sojowym lub owsianym, płatki owsiane, rośliny strączkowe, nasiona itp.

Środki, które należy stosować jednocześnie, i które dają w tym przypadku najlepsze wyniki:

Pau d’Arco,

Fenomen Natury – według opisu na ulotkach.

Boracelle (500 mg) – 3 razy dziennie 1 po jedzeniu. Boracelle bardzo często okazuje się być szczególnie skuteczny w przypadku łuszczycy, gdyż zawiera dużą ilość tych kwasów tłuszczowych, z których organizm wytwarza korzystne prostaglandyny, a ich niedobór w organizmie może stanowić jedną z przyczyn łuszczycy, jak sugerują wyniki współczesnych badań.

Lecytyna (wyłącznie 1200 mg) – stosowanie jej w większych dawkach niemal zawsze zmniejsza objawy łuszczycy. Zwykle osoby z łuszczycą mają podwyższony poziom cholesterolu i kiedy dzięki zażywaniu lecytyny poziom ten zmniejsza się wówczas objawy łuszczycy ustępują. Stosowanie odpowiednich dawek lecytyny razem z Boracelle często powodowało, że nawet najcięższe przypadki łuszczycy ulegały znacznej poprawie po miesięcznej kuracji. Lecytynę (1200 mg) należy zażywać 3 razy dziennie po 1 na początku posiłków.

Kelp lub Spirulina – 3 razy dziennie po 2 tabletki po posiłakch.

Wystawianie ciała na wpływ słońca zmniejsza objawy choroby.

Wskazane są zabiegi wodolecznicze, intensywne ćwiczenia fizyczne i wszystko, co powoduje obfite pocenie się.

Oprócz tego wskazane są: Mumio, glinka lecznicza „Huma”, melatonina, wit. C, wit. E, Special Two, dyzmutaza nadtlenkowa (SOD), magnez z witaminą B6, cynk (glukonian), B komplex.

Bardzo ważne jest, aby do mycia (zamiast mydła) stosować Boniderm (pomada z wyciągów ziołowych przeciw łuszczycy i chorobom skórnym, która nadaje się do mycia włosów i całego ciała).

Oczywiście, skoro jest to choroba autoimmunologiczna, ogromną role odgrywa właściwa kontrola stresu (czytaj temat: STRES) i usunięcie przyczyny anomalii w funkcjonowaniu systemu obronnego, co można uzyskać dzięki zastosowaniu zaleceń podanych w opracowaniu CHOROBY AUTOIMMUNOLOGICZNE.

Syligran lub Sylimarol (zawierajace wyciagi z ostropestu plamistego)

Spośród tłuszczów stosować można wyłącznie umiarkowane ilości oleju z oliwek tłoczonego na zimno oraz oleju lnianego tłoczonych na zimno.

Często należy spożywać pokarmy bogate w kwasy tłuszczowe omega 3 i omega 6 (pestki dyni, słonecznik, sezam, mielone nasiona lnu itp.).

UWAGA!

Ponieważ wiele wskazuje na to, że łuszczyca jest chorobą z autoagresji, najważniejsze w leczeniu tej dolegliwości i usuwaniu jej prawdziwej przyczyny jest uważne zapoznanie się i zastosowanie całej treści broszury pt. „CHOROBY AUTOIMMUNOLOGICZNE”!

Dodatkowo koniecznie należy przeczytać opracowanie pt. STRES oraz zastosować podane tam zalecenia.

Maść PIYAN PING (999) – jest naukowym osiągnięciem Wojskowej Akademii Medycznej w Pekinie. Za swą skuteczność w leczeniu schorzeń skóry – maść ta została wyróżniona Złotym Pucharem Ministerstwa Zdrowia Chin. Charakteryzuje się wysoką skutecznością i szybkim działaniem. Posiada silne właściwości przeciwzapalne, przeciwgrzybicze, regenerujące i odtruwające. Natychmiast przynosi ulgę, łagodzi swędzenie, pieczenie i ból. Zapobiega złuszczaniu naskórka.

WSKAZANIA: grzybica dłoni i stóp, grzybica strzygąca powierzchniowej skóry owłosionej i gładkiej, łuszczyca, opryszczka, egzema, zapalenie skóry, pokrzywka, hemoroidy, stany nadwrażliwości wywołane kosmetykami czy ukąszeniami owadów.

SPOSÓB UŻYCIA: Maść przeznaczona jest do użytku zewnętrznego. W trakcie stosowania maści – co wieczór należy brać ciepłą kąpiel i ponownie smarować chore miejsca. Po zniknięciu ognisk zapalnych smarować w dalszym ciągu miejsca wyleczone 3 razy dziennie przez okres 2 tygodni.

Opakowanie jednostkowe: 20 g maści w tubce.

TERMIN PRZYDATNOŚCI – 4 lata od daty produkcji wybitej na tubie.

Producent: Sanjiu Medical&Pharma

SKŁAD: Sterydy (dexametazon oraz dexametazon-21, syntetyczne glukokortykoidy o silnym działaniu przeciwzapalnym), kwas octowy, mięta, kamfora.

Maść charakteryzuje się dużą skutecznością, ale ponieważ zawiera sterydy należy stosować tylko w przypadku konieczności i jedynie przez okres kilku tygodni uwzględniając poniższe zalecenia.

UWAGA: Nie stosować maści przy zmianach z wysiękiem. Nie stosować na duże powierzchnie i nie przez dłuższy okres czasu. Nie stosować przy zakażeniach bakteryjnych. Natychmiast odstawić, jeśli zmiany powiększają się lub zaogniają. Maść nie powinna być stosowana przez małe dzieci, kobiety ciężarne oraz karmiące!

Kortykosterydy – leki działające silnie przeciwzapalnie. Hamują stany zapalne i reakcje alergiczne, zmniejszając świąd, zaczerwienienie i pogrubienie skóry. Przy stosowaniu tych leków należy zachować szczególną ostrożność ze względu na możliwość wystąpienia skutków ubocznych – dotyczy to długotrwałego, przewlekłego używania.

Gdy chory decyduje się użyć maści (kremów) kortykosterydowych, należy pamiętać o kilku zasadach:

Używać tych maści jak najkrócej, z reguły nie powinno się stosować ich dłużej niż 6 tygodni (następnie przerwa im dłuższa tym lepiej)

Używać maści sterydowych na jak najmniejsze powierzchnie skóry; wybieraj najbardziej zmienione chorobowo miejsca, smarować „punktowo”, unikając rozsmarowywania na dużych powierzchniach (o ile jest to możliwe).

Unikać używania sterydów na skórze twarzy, na błony śluzowe (okolice oczu, ust, narządów płciowych).

Maści sterydowych nie wolno stosować na twarz.

Aby leczenie opisanej tutaj dolegliwości było kompletne należy koniecznie dodatkowo przeczytać treść wszystkich opracowań na temat zdrowia (znajdujących się w dziale ARTYKUŁY) a przynajmniej artykuł pt. ZASADY ZDROWIA, gdyż realizując podane tam zalecenia oraz odżywiając się wyłącznie według zawartych tam przepisów kulinarnych z czasem usunięta zostanie prawdziwa przyczyna dolegliwości a nie jedynie jej objawy.

Nie mniej istotne jest uważne wysłuchanie znajdujących się również na tej stronie cyklu wszystkich wykładów (audio) na temat zdrowia, gdyż w wyniku ich wysłuchania oraz zastosowania podanych podczas tych prelekcji zaleceń wiele osób uwolniło się od rożnych – często opornych na wcześniejsze próby leczenia – dolegliwości. Zachęcam do uważnego wysłuchania wszystkich tych wykładów bez względu na temat, gdyż w każdym z nich znajduje się wiele cennych informacji dotyczących zdrowia.

Niezwykle ważne jest codziennie powierzanie swojego życia i zdrowia Bogu, który jest w stanie dokonać o wiele więcej niż jakiekolwiek kuracje. Szczegóły na ten temat wyjaśnia we wspaniały sposób książeczka Droga do Chrystusa, którą gorąco polecam, i którą można znaleźć pod niżej podanym adresem internetowym: http://nadzieja.pl/ksiazki/droga/01_bezwarunkowa_milosc.html Serdecznie zachęcam do uważnej lektury tej książki, gdyż właściwe zrozumienie i akceptacja przedstawionych tam prawd doprowadzi do nowonarodzenia, a tym samym do uzyskania odpowiedniej motywacji oraz sił niezbędnych do przeprowadzenia radykalnych zmian w stylu życia, co jest podstawą, bez której nie ma mowy o trwałym uwolnieniu się od chorób.

Serdecznie zachęcam także do zapoznania się z lekturą książki Wielki Bój, po przeczytaniu której w moim życiu doszło do nowonarodzenia i przemian, których wcześniej o własnych silach nie byłem w stanie osiągnąć: http://www.czasdecyzji.pl/viewpage.php?page_id=7