LAKTACJA, BRAK POKARMU

Sławomir Gromadzki

 

W pierwszych dobach po porodzie kobieta może mieć wrażenie, że brakuje jej pokarmu, co zazwyczaj nie jest zgodne z prawdą. Naturalne w procesie laktacji jest to, że pierwszy pokarm – siara nie pojawia się w dużych ilościach. Ponieważ jednak konsystencją przypomina gęstą śmietanę, dziecku ta ilość w zupełności wystarcza.

Jeśli przy piersi płacze, winy należy upatrywać raczej w technice karmienia. Maluch rodzi się co prawda z odruchem ssania, ale prawidłowego przystawiania trzeba się jednak nauczyć.

Żeby zwiększyć ilość pokarmu należy pic herbatki ziołowe np. anyż, koper włoski, kminek, które mają mlekopędne właściwości.

Karmiąca matka powinna też kontrolować stres i stosować dietę wegetariańską.

Jeśli dziecko nie jest karmione piersią najlepiej jest nie podawać mleka krowiego, ale sojowe lub ryżowe, które są dostępne w sklepach ze zdrowa żywnością lub aptekach. Najlepiej będzie nabyć w aptece specjalne mleko sojowe z dodatkiem witamin i minerałów.

 

Aby leczenie opisanej tutaj dolegliwości było kompletne należy koniecznie dodatkowo przeczytać treść wszystkich opracowań na temat zdrowia (znajdujących się w dziale ARTYKUŁY) a przynajmniej artykuł pt. ZASADY ZDROWIA, gdyż realizując podane tam zalecenia oraz odżywiając się wyłącznie według zawartych tam przepisów kulinarnych z czasem usunięta zostanie prawdziwa przyczyna dolegliwości a nie jedynie jej objawy.

Nie mniej istotne jest uważne wysłuchanie znajdujących się również na tej stronie cyklu wszystkich wykładów (audio) na temat zdrowia, gdyż w wyniku ich wysłuchania oraz zastosowania podanych podczas tych prelekcji zaleceń wiele osób uwolniło się od rożnych – często opornych na wcześniejsze próby leczenia – dolegliwości. Zachęcam do uważnego wysłuchania wszystkich tych wykładów bez względu na temat, gdyż w każdym z nich znajduje się wiele cennych informacji dotyczących zdrowia.

Niezwykle ważne jest codziennie powierzanie swojego życia i zdrowia Bogu, który jest w stanie dokonać o wiele więcej niż jakiekolwiek kuracje. Szczegóły na ten temat wyjaśnia we wspaniały sposób książeczka Droga do Chrystusa, którą gorąco polecam, i którą można znaleźć pod niżej podanym adresem internetowym: http://nadzieja.pl/ksiazki/droga/01_bezwarunkowa_milosc.html Serdecznie zachęcam do uważnej lektury tej książki, gdyż właściwe zrozumienie i akceptacja przedstawionych tam prawd doprowadzi do nowonarodzenia, a tym samym do uzyskania odpowiedniej motywacji oraz sił niezbędnych do przeprowadzenia radykalnych zmian w stylu życia, co jest podstawą, bez której nie ma mowy o trwałym uwolnieniu się od chorób.

Serdecznie zachęcam także do zapoznania się z lekturą książki Wielki Bój, po przeczytaniu której w moim życiu doszło do nowonarodzenia i przemian, których wcześniej o własnych silach nie byłem w stanie osiągnąć: http://www.czasdecyzji.pl/viewpage.php?page_id=7