MUKOWISCYDOZA

Sławomir Gromadzki

 

Niezbędny jest w tym przypadku szczególnie zdrowy styl życia, doskonała kontrola stresu, odpowiednia dieta, wodolecznictwo, ćwiczenia fizyczne itp. Wszystkie podstawowe zasady, według których należy postępować, podane są w broszurze na temat zasad zdrowia. Przyczyną mukowiscydozy jest uszkodzenie jednego z genów odpowiedzialnych za kodowanie informacji genetycznej, którą posługują się białka regulujące przedostawanie się soli do komórek gruczołów zewnątrzwydzielniczych. Fakt ten ma tragiczne w skutkach znaczenie, gdyż uniemożliwia prawidłowe funkcjonowanie większości gruczołów naszego organizmu, począwszy od trzustki i gruczołów potowych, aż po gruczoły układów oddechowego i trawiennego.

Symptomy mukowiscydozy pojawiają się bardzo wcześnie. Gruczoły płuc i oskrzeli wydzielają duże ilości drobnego, kleistego śluzu, który zatyka drogi oddechowe i zabija pożyteczne bakterie, prowadząc do chronicznego kaszlu i chrypki, trudności w oddychaniu i wciąż powracających infekcji płuc. Nadmierne wydzielanie śluzu prowadzi także często do zablokowania działania enzymów trzustkowych, pociągając za sobą zaburzenia trawienia i problemy z niedożywieniem, a w szczególności z przetwarzaniem tłuszczów. Niedożywienie wynika z faktu, że brak niezbędnych enzymów trawiennych uniemożliwia prawidłowe wchłanianie pożywienia. Osoby chore na mukowiscydozę tracą także zbyt dużą ilość soli. Pocenie się jest najczęściej obfite, a sam pot zawiera bardzo duże ilości soli sodowych, potasowych i chlorowych.

Pozostałe symptomy mukowiscydozy to deformacja palców rąk i nóg (powodowana złym krążeniem krwi) itp.

Bardzo dobre wyniki w tym przypadku powinna dać następująca kuracja:

Boracelle (500 mg) – 3 x dziennie 1 po jedzeniu

Pau d’Arco: Zażywać 3 x dziennie po 2 kaps ok. 30 min. przed jedzeniem popijając wodą. Co tydzień zwiększać dawkę o 1 kaps. aż do 3 razy po 5 kaps. Co miesiąc należy robić tydzień przerwy.

Po zużyciu tych 3 opakowań Pau d’Arco dalej zużyć 3 op. Preparatu Koci Pazur, zażywając go tak samo jak Pau d’Arco.

Special Two: 3 x dziennie 1 tabletkę na początku posiłków.

Mieszanka ziołowa: lukrecja (100 g), po 50 g: skrzyp, chmiel, nagietek, kozieradka, kwiat bzu. Wszystkie zioła dokładnie wymieszać w reklamówce. Codziennie rano, 3 duże łyżki tej mieszanki zalać 4 szklankami wrzątku w termosie. Pić z tego 3 x dziennie po jednej szklance tego odwaru ok. 1 – 2 godziny po jedzeniu oraz 3 x po 1/4 szklanki zaraz po posiłkach.

Na okres leczenia (ok. 6 m-cy) całkowity zakaz spożywania mięsa, nabiału, słodyczy, cukru, białego pieczywa, słodyczy, używek, ostrych przypraw, octu itp.

Odżywiać się należy wyłącznie według przepisów wegetariańskich znajdujących się w dziale ARTYKUŁY.

Najbardziej wskazane do jedzenia są świeże owoce, warzywa, kasza jaglana, płatki owsiane, rośliny strączkowe (fasola, soja, soczewica).

Całkowicie należy zrezygnować ze wszystkiego, co w składzie może zawierać mięso, mleko, jaja, ser, śmietanę, cukier itp.

Zamiast mleka krowiego można spożywać owsiane bądź sojowe, owsiane, a “Tofu” (ser z soi) zamiast twarogów i serów.

Z antybiotyków powinno się stopniowo rezygnować, gdyż stale osłabiają one system obronny, obciążają wątrobę i nerki oraz powodują niedobór niektórych witamin poprzez redukcję ilości korzystnej flory bakteryjnej. Rezygnacja z wszelkich leków jest konieczna, ale należy robić to powoli i stopniowo, przechodząc na stosowanie coraz większych ilości naturalnych antybiotyków, a szczególnie czosnku, propolisu, Pau d’Arco czy Kociego Pazura.

Niezwykle ważne są zabiegi wodolecznicze, które szczegółowo opisane są w dziale ARTYKUŁU w temacie WODOLECZNICTWO. Zabieg taki należy przeprowadzać przynajmniej 1 raz dziennie.

Niesamowicie ważne jest pozytywne myślenie, wewnętrzna radość, silne pragnienie życia, wolność od lęku itp., gdyż to sprawia, że układ obronny doskonale funkcjonuje i wytwarzane są różne korzystne hormony i związki jak: SOD, endorfina itp.

Codziennie spacer, najlepiej w lesie iglastym, poparty głębokim oddychaniem również stanowi bardzo ważny element kuracji.

Dodatkowo wskazane jest tez stosowanie następujących środków:

SPECIAL TWO lub jednoczesne zażywanie następujących witamin i minerałów:

Witamina B-complex, witamina B2 (ryboflawina), witamina B12, witamina C, witamina K, naturalny beta-karoten (lub marchew, morele suszone itp.), witamina E, cynk, miedź, selen, chlorofil, witamina D, spirulina.

Uwaga: Wszystkie w/w składniki zawarte są w preparacie Special Two.

Spożywać powinno się posiłki składające się w 75% z surowych owoców i warzyw oraz orzechów i ziaren.

Białko należy spożywać pod postacią roślin strączkowych, ryżu, kaszy jaglanej i orzechów.

Osoby chore na mukowiscydozę potrzebują większych o 50% ilości składników odżywczych, ale pomimo tego trzeba unikać przejadania się.

Uwzględnić trzeba w diecie produkty zawierające german, takie jak czosnek i cebula.

Podczas upalnej pogody pić należy szczególnie dużo wody.

Nie wolno spożywać pokarmów, które stymulują wytwarzanie wydzieliny przez błony śluzowe. Do grupy tej należą pokarmy gotowane i przetworzone (szczególnie mięsne i nabiałowe). Powodują one gromadzenie się śluzu i pozbawiają organizm energii. Najlepszym więc m.in. z tego powodu rozwiązaniem jest spożywanie surowych owoców i warzyw. Błędem jest zachęcanie chorych do spożywania produktów pochodzenia zwierzęcego.

Jeśli chory musi przyjmować antybiotyki lub nie chce z nich zrezygnować, powinien zażywać także Lactobacillus Acidophillus w celu regeneracji “przyjaznej” flory bakteryjnej.

Aby leczenie opisanej tutaj dolegliwości było kompletne należy koniecznie dodatkowo przeczytać treść wszystkich opracowań na temat zdrowia (znajdujących się w dziale ARTYKUŁY) a przynajmniej artykuł pt. ZASADY ZDROWIA, gdyż realizując podane tam zalecenia oraz odżywiając się wyłącznie według zawartych tam przepisów kulinarnych z czasem usunięta zostanie prawdziwa przyczyna dolegliwości a nie jedynie jej objawy.

Nie mniej istotne jest uważne wysłuchanie znajdujących się również na tej stronie cyklu wszystkich wykładów (audio) na temat zdrowia, gdyż w wyniku ich wysłuchania oraz zastosowania podanych podczas tych prelekcji zaleceń wiele osób uwolniło się od rożnych – często opornych na wcześniejsze próby leczenia – dolegliwości. Zachęcam do uważnego wysłuchania wszystkich tych wykładów bez względu na temat, gdyż w każdym z nich znajduje się wiele cennych informacji dotyczących zdrowia.

Niezwykle ważne jest codziennie powierzanie swojego życia i zdrowia Bogu, który jest w stanie dokonać o wiele więcej niż jakiekolwiek kuracje. Szczegóły na ten temat wyjaśnia we wspaniały sposób książeczka Droga do Chrystusa, którą gorąco polecam, i którą można znaleźć pod niżej podanym adresem internetowym: http://nadzieja.pl/ksiazki/droga/01_bezwarunkowa_milosc.html Serdecznie zachęcam do uważnej lektury tej książki, gdyż właściwe zrozumienie i akceptacja przedstawionych tam prawd doprowadzi do nowonarodzenia, a tym samym do uzyskania odpowiedniej motywacji oraz sił niezbędnych do przeprowadzenia radykalnych zmian w stylu życia, co jest podstawą, bez której nie ma mowy o trwałym uwolnieniu się od chorób.

Serdecznie zachęcam także do zapoznania się z lekturą książki Wielki Bój, po przeczytaniu której w moim życiu doszło do nowonarodzenia i przemian, których wcześniej o własnych silach nie byłem w stanie osiągnąć: http://www.czasdecyzji.pl/viewpage.php?page_id=7