TOCZEŃ

Sławomir Gromadzki

 

Toczeń rumieniowaty układowy (łac. lupus erythematosus systemicus, ang. systemic lupus erythematosus, SLE) – choroba autoimmunologiczna, rozwijająca się na tle zaburzeń układu odpornościowego, doprowadzający do procesu zapalnego wielu tkanek i narządów. 10-krotnie częściej chorują kobiety i szczyt zachorowań występuje w wieku 16–55 lat. Choroba charakteryzuje się bardzo zróżnicowanym nasileniem i przebiegiem. Przez dłuższy czas mogą dominować objawy z jednego narządu (co może być niewystarczające do pewnego rozpoznania). W miarę trwania choroby mogą pojawiać się objawy z kolejnych narządów, jednak objawy uprzednio występujące nie ustępują.

UWAGA!

Ponieważ wiele wskazuje na to, że ziarnica Wegenera jest chorobą z autoagresji, najważniejsze w leczeniu tej dolegliwości i usuwaniu jej prawdziwej przyczyny jest uważne zapoznanie się i zastosowanie całej treści broszury pt. CHOROBY AUTOIMMUNOLOGICZNE!

ZALECENIA

Codziennie energiczny spacer lub intensywne ćwiczenia fizyczne, nie krócej niż godzinę.

Unikać zbyt częstego oglądania TV i zwrócić uwagę na odpowiedni dobór programów. Nie mogą mieć one niewłaściwego wpływu na psychikę.

Warto robić codziennie naprzemienne gorące i chłodne prysznice, najpierw rozgrzewając dobrze to całe ciało.

Unikać należy: używek, słodyczy, serów żółtych, napojów słodzonych, ostrych przypraw, octu itp.

Dieta powinna być bezmięsna i bez nabiału, zamiast mleka krowiego można spożywać mleko owsiane, sojowe, ryżowe bądź gryczane.

Warto spożywać pokarmy z nierafinowane pszennej i żytniej mąki oraz brązowy ryż, ponieważ zawierają one dużo histydyny – aminokwasu, który usuwa z organizmu nadmiar metali ciężkich.

Pomocne środki:

Special Two,

Dyzmutaza nadtlenkowa (SOD),

Boracelle (500 mg),

Lecytyna (1200 mg),

Pau d’Arco,

Magnez z witaminą B6,

Cynk,

Kelp lub Spirulina.

Aby leczenie opisanej tutaj dolegliwości było kompletne należy koniecznie dodatkowo przeczytać treść wszystkich opracowań na temat zdrowia (znajdujących się w dziale ARTYKUŁY) a przynajmniej artykuł pt. ZASADY ZDROWIA, gdyż realizując podane tam zalecenia oraz odżywiając się wyłącznie według zawartych tam przepisów kulinarnych z czasem usunięta zostanie prawdziwa przyczyna dolegliwości a nie jedynie jej objawy.

Nie mniej istotne jest uważne wysłuchanie znajdujących się również na tej stronie cyklu wszystkich wykładów (audio) na temat zdrowia, gdyż w wyniku ich wysłuchania oraz zastosowania podanych podczas tych prelekcji zaleceń wiele osób uwolniło się od rożnych – często opornych na wcześniejsze próby leczenia – dolegliwości. Zachęcam do uważnego wysłuchania wszystkich tych wykładów bez względu na temat, gdyż w każdym z nich znajduje się wiele cennych informacji dotyczących zdrowia.

Niezwykle ważne jest codziennie powierzanie swojego życia i zdrowia Bogu, który jest w stanie dokonać o wiele więcej niż jakiekolwiek kuracje. Szczegóły na ten temat wyjaśnia we wspaniały sposób książeczka Droga do Chrystusa, którą gorąco polecam, i którą można znaleźć pod niżej podanym adresem internetowym: http://nadzieja.pl/ksiazki/droga/01_bezwarunkowa_milosc.html Serdecznie zachęcam do uważnej lektury tej książki, gdyż właściwe zrozumienie i akceptacja przedstawionych tam prawd doprowadzi do nowonarodzenia, a tym samym do uzyskania odpowiedniej motywacji oraz sił niezbędnych do przeprowadzenia radykalnych zmian w stylu życia, co jest podstawą, bez której nie ma mowy o trwałym uwolnieniu się od chorób.